CoolSculpting – czym jest?

CoolSculpting polega na wykorzystaniu kriolipolizy, czyli kontrolowanego zamrażania komórek tłuszczowych. Komórki te pod wpływem niskiej temperatury obumierają i są usuwane automatycznie z ludzkiego organizmu.

Nieinwazyjna redukcja tkanki tłuszczowej

Na stronie https://saywowclinic.pl/coolsculpting/ można znaleźć szereg przydatnych informacji o wykonaniu zabiegu i jego efektach. Badania wykazały, że jeden zabieg CoolSculptingu to redukcja tkanki tłuszczowej o 27%. Dlatego też popularność tego zabiegu z każdym rokiem rośnie i nic nie wskazuje na to, by ten trend miał się zatrzymać. Urządzenie do kriolipolizy musi koniecznie posiadać certyfikat FDA, czyli Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków. Tylko zabiegi wykonywane certyfikowanymi urządzeniami są bezpieczne i ryzyko odmrożeń jest praktycznie zerowe.

Systemy przeciwko odmrożeniu

Nowoczesna technologia kriolipolizy pozwala na równomierne schłodzenie tkanki tłuszczowej do 13 stopni. Wbudowane w urządzenie systemy zabezpieczają przed ewentualnym odmrożeniem tkanek. Głowice zasysają tkankę tłuszczową i utrzymują ją pomiędzy dwoma panelami chłodzącymi. Wspomniane wcześniej czujniki kontrolują temperaturę, by zapewnić najlepszą efektywność zabiegu przy pełnym bezpieczeństwie.

Jak przebiega zabieg?

W trakcie zabiegu pacjent może leżeć w wygodnej pozycji. Podczas wykonywania kriolipolizy może on odczuwać delikatne uczucie zasysania skóry, lecz nie jest to odczucie bólowe, a raczej dyskomfort. W miejscu poddawanym zabiegowi może pojawić się delikatne zaczerwienienie oraz chwilowy brak czucia. Po zabiegu zaleca się wykonanie masażu manualnego, by rozmasować obolałe miejsca. Ważne jest także picie dużej ilości wody.

Kriolipoliza nie wyklucza pacjenta z codziennej aktywności. Dyskomfort po zabiegu jest niewielki. Na efekty końcowe należy poczekać około 2-3 miesięcy. W tym czasie organizm wydali wszystkie obumarłe komórki tłuszczowe.

Laserowe zamykanie naczynek - najważniejsze informacje<< >>Z psem nad morzem

About the author : admin