Laserowe zamykanie naczynek – najważniejsze informacje
Skóra naczynkowa to olbrzymi problem, który może być źródłem utraty pewności siebie i znacznego utrudnienia codziennego życia. Spowodowane jest to skłonnością skóry do pojawiania się na niej brzydkich przebarwień, czyli tzw. pajączków. Występują one na twarzy, dekolcie, a także na rękach lub nogach.
Jak wygląda zabieg laserowego zamykania naczynek?
Na szczęście każda osoba, która ma skórę naczynkową i problem z jej przebarwieniem, może skorzystać z bardzo skutecznego leczenia, jakim jest laserowe zamykanie naczynek. Czym się takie leczenie cechuje?Źródłem powstawania na skórze przebarwień są pękające naczynka krwionośne, z których wycieka delikatnie krew. Żeby usunąć ten problem, wykorzystuje się laser, który przypala żyłki, skutecznie je zamykając. Zabieg ten jest bezbolesny i trwa maksymalnie do 30 minut.
O czym pamiętać podczas leczenia?
Jak można się bez trudu domyślić, przeprowadzenie laserowego leczenia przebarwień na skórze może doprowadzić do jej podrażnienia. Z tego też powodu bardzo ważne jest to, aby przez cały okres leczenia, który może zająć nawet do kilku tygodni, przestrzegać bezwzględnie wszystkich zaleceń lekarza.Bardzo ważną sprawą jest to, aby nie wystawiać leczonej skóry na działanie słońca, ponieważ mogłoby ono jeszcze mocniej ją podrażnić i zaburzyć proces leczenia. Dodatkowo zaleca się unikania wysiłku fizycznego, jedzenia pikantnych potraw czy też picia alkoholu lub dużej ilości kawy i herbaty. Zalecane jest natomiast, aby pić dużo wody, co pomaga nawodnić skórę, a także dostarczać organizmowi produkty o wysokiej zawartości cynku i miedzi, które mają dobroczynny wpływ na skórę.
Ile kosztuje laserowe zamykanie naczynek?
Leczenie pękających naczynek przy pomocy lasera charakteryzuje się ogromną skutecznością oraz wysokim komfortem dla pacjenta. Zanim jednak udamy się na taki zabieg i zaczniemy go w ogóle planować, warto się najpierw upewnić, jaki jest jego koszt.Oczywiście w tym wypadku wiele zależy od tego, czy będzie to Zamykanie naczynek Katowice, Kraków czy też Warszawa lub Gdańsk. Na ogół jednak ceny takiego zabiegu wahają się w granicach 200-300 zł za sesję. Wiedzieć jednak trzeba, że im większy będzie obszar leczonej skóry, tym cena będzie rosła.