Czy warto jechać nad morze z dzieckiem poniżej roku?

To częsta zagwozdka młodych rodziców pierwszych dzieci. Z różnych stron spływają na nich przeczące sobie rady na ten temat. Babcie powtarzają, że urlop rodziców nie jest wart „męczenia” dziecka. Znajomi za to zachwalają sobie krótkie odpoczynki od rzeczywistości i możliwość naładowania baterii. Jakie są plusy wyjazdu nad morze z dzieckiem około roku?

Odpoczynek dla rodziców jest tak samo ważny

Codzienność młodych rodziców może być wykańczająca pod względem fizycznym i psychicznym. W większości sytuacji niestety nie ma możliwości na to, by odbyć urlop od dziecka. Ale można na chwilę zmienić przestrzeń.

Wyjazd w nowe miejsce, w którym odchodzi bardzo wiele obowiązków, bo nie trzeba gotować, ani specjalnie martwić się bałaganem, jest świetnym odświeżeniem dla głowy. Dzięki temu można zdobyć sporo pozytywnej energii, która będzie ułatwiała funkcjonowanie w normalności jeszcze długo po powrocie.

Nowe wrażenia dla bobasa

Nie ma wątpliwości, że dziecko w wieku około roku (ale nawet takie o kilka lat starsze) nic nie zapamięta z wyjazdu. Ale nie ma też sensu udawać, że urlop w ciepłym, nowym miejscu będzie dla niego dyskomfortem. Warto zauważyć, że warunki nadmorskie są świetne dla rozwoju.

Może on oddychać świeżym powietrzem z jodem, bawić się najtańszym przyrządem do rozwoju sensoryki – plażowym piaskiem i po raz pierwszy spotkać się z szumem fal. Działanie na zmysły dziecka wyostrza je, a to pozostanie z nim już na zawsze.

Przyzwyczajanie dziecka do nowości

Ta kwestia w dużej mierze zależy od osobowości twojego dziecka. Tę najlepiej znają rodzice, którzy potrafią zadecydować, czy dziecko jest gotowe na drobne przygody, czy nie. Jednak znakomita większość, nawet jeśli będzie sygnalizowała płaczem drobny sprzeciw, w nowych warunkach potrafi się doskonale odnaleźć.

Dlatego, jeśli przed przyjściem na świat prowadziliście aktywny tryb życia i przeprowadzaliście wiele podróży oraz chcecie taki stan kontynuować z pociechą, to dobrym pomysłem jest przyzwyczajanie jej do tego od najmłodszych lat. Na przykład właśnie poprzez wypad nad morze z dzieckiem.

Czy warto zabrać psa na wczasy?<< >>Czy Oglądanie Telewizji może być Przydatne podczas Holtera?

About the author : admin