Czy warto zabrać psa na wczasy?

Wyjazd na wakacje nie musi wiązać się z koniecznością rozłąki z ukochanym psem. Coraz więcej hoteli, pensjonatów i apartamentów pozwala na pobyt ze zwierzętami. To rozwiązanie, które ma wiele zalet, ale wymaga odpowiedniego przygotowania.

Dlaczego warto zabrać psa na wczasy?

Wczasy z psem to komfortowe rozwiązanie zarówno dla psa, jak i dla właściciela. Pies nie przeżywa stresu związanego z rozstaniem ze swoim panem. Pozostawiony nawet pod najlepszą opieką będzie tęsknił. Może stać się apatyczny, stracić apetyt, a nawet załatwiać potrzeby fizjologiczne w domu.

Rozłąka w czasie wakacji to także duże wyzwanie dla właściciela, który na czas rozłąki musi zapewnić psu odpowiednią opiekę. Najczęściej do wyboru ma opiekę kogoś z rodziny lub oddanie psa do hotelu dla psów. Nawet najlepsza opieka nie zastąpi bezpośredniego kontaktu. Właściciel będzie się zastanawiał, czy pies nie choruje, nie sprawia problemów.

Jak przygotować się do wczasów z psem?

Wybierając się na wczasy z psem trzeba przede wszystkim zadbać o odpowiednie noclegi. Powinno być to miejsce przyjazne dla czworonogów. W przeciwieństwie do kotów psy dobrze znoszą zmianę otoczenia i łatwo adaptują się do nowych warunków.

Optymalne warunki pobytu z psem zapewni wynajęcie domku letniskowego. Pies nie tylko nie będzie przeszkadzał sąsiadom, ale będzie mógł się swobodnie wybiegać na otaczającym terenie, który jest ogrodzony i zapewnia mu bezpieczeństwo.

O czym należy pamiętać?

To na właścicielu spoczywa odpowiedzialność za zapewnienie psu bezpieczeństwa i komfortu podczas wyjazdu. Wyjeżdżając na wczasy z psem musi przede wszystkim pamiętać o zabraniu książeczki zdrowia psa z aktualnymi szczepieniami. Nie może także zapomnieć o smyczy i kagańcu, które wymagane są w miejscach publicznych. Na pierwsze dni warto zabrać także odpowiednią ilość karmy.

Choć psy łatwo odnajdują się w nowych warunkach, to warto zapewnić im lepsze warunki do zaadaptowania się w nowym miejscu. Na pewno ułatwi to zabranie domowej miski, ulubionego kocyka oraz kilku zabawek.

W nowym otoczeniu pies może stracić orientację i się zgubić, dlatego powinien posiadać chip lub identyfikator z imieniem i numerem tel. do właściciela.

Jak urządzić salon barberski - porady dla początkujących<< >>Czy warto jechać nad morze z dzieckiem poniżej roku?

About the author : admin