Garść przydatnych informacji na temat przeszczepu włosów

Klinika przeszczepu włosów to miejsce, w którym mogą leczyć się osoby cierpiące między innymi na łysienie plackowate. To schorzenie, które może pojawić się zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Objawia się tym, że na skórze głowy pojawiają się nagie miejsca. Przeszczep włosów jest rozwiązaniem, dzięki któremu można wrócić do normalnego życia i pozbyć się tych strasznych kompleksów.

Przeszczep włosów Katowice

Na czym polega przeszczep włosów i gdzie można go wykonać? To właśnie klinika przeszczepu włosów jest miejscem, do którego trzeba udać się na konsultację, a następnie na zabieg. Warto wiedzieć o tym, że za całą procedurę medyczną trzeba zapłacić z własnych funduszy. Przeszczep włosów nie jest bowiem refundowany w ramach ubezpieczenia w NFZ.

Przeszczep włosów katowice – jak przebiega?

Podczas przeszczepu włosów ze skóry głowy pacjenta, z tak zwanego obszaru dawczego, pobierane są cebulki włosowe wraz z mieszkiem oraz fragmentem skóry. Profesjonalnie nazywa się to graftem. W czasie jednego zabiegu mogą być pobrane duże ilości gratów. Często to nawet 1500. Zabieg prowadzony jest przy użyciu robotów medycznych, dzięki czemu jest mniej bolesny, bardziej precyzyjny. Przekłada się to na szybszy powrót pacjenta do pełni sił i sprawności.

Przeszczep włosów efekty

Nie od razu widać efekty przeszczepu włosów, dlatego trzeba uzbroić się w cierpliwość. Tak naprawdę po zabiegu przez kilka dni wraca się do normalnego funkcjonowania, rekonwalescencja wprawdzie nie jest długa, ale warto wziąć kilka dni urlopu lub zwolnienia lekarskiego. Pierwsze efekty widoczne będą po pięciu lub sześciu tygodniach. To właśnie wtedy na skórze głowy pojawią się baby hair, a zatem bardzo delikatne włosy przypominających puszek. To najlepszy dowód na to, że cały zabieg przebiegł pomyślnie.

Kto może skorzystać z przeszczepu włosów?

Przeszczep włosów nie jest zalecany we wszystkich sytuacjach. Warto skontaktować się ze specjalistą i dowiedzieć, czy w przypadku konkretnego pacjenta jest to metoda rekomendowana. Trycholog to osoba, która prowadzi konsultacje dla pacjentów w klinice przeszczepu włosów. Udzieli on informacji dotyczących między innymi tego, jakie badania trzeba zrobić, aby uzyskać kwalifikację do zabiegu.

Niewydolność żylna - przyczyny i objawy choroby<< >>Czy warto korzystać z zabiegów kosmetycznych na twarz?

About the author : admin