Ile kalorii powinno się spożywać każdego dnia?

Właściwym zapotrzebowaniem na kalorie interesuje się wiele osób. Wiedza na ten temat umożliwia zadbanie o swoje zdrowie. Ilość potrzebnej energii może zmieniać się zależnie od wieku, trybu życia i stanu zdrowia. Ile kalorii na dzień należy zjadać i jak zadbać o właściwą podaż składników odżywczych?

Dieta dopasowana do indywidualnych potrzeb

Poszukując wiedzy na temat swojego zapotrzebowania kalorycznego należy uwzględnić czynniki indywidualne. Korzystnym rozwiązaniem może okazać się sprawdzenie zaleceń dla swojej płci biologicznej i wieku. Nie są to jednak wszystkie istotne aspekty.

Na poziom zapotrzebowania wpływ ma intensywność aktywności fizycznej. Osoby prowadzące mało aktywny tryb życia zużywają zwykle mniej energii niż sportowcy. Warto o tym pamiętać rozpoczynając regularne ćwiczenia.

Co jeszcze należy wziąć pod uwagę?

To, Ile kalorii na dzień będzie potrzebne danej osobie może wiązać się też z kondycją, stanem zdrowia i ewentualnymi zmianami w organizmie. Planując zmniejszenie lub zwiększenie masy ciała należy wprowadzić odpowiednio mniejsze i większe ilości kalorii.

Zapotrzebowanie na energię zmienia się też w czasie ciąży – to dodatkowe 360 kcal w drugim i 475 kcal w trzecim trymestrze. Należy to uwzględnić również podczas karmienia piersią.

Jakie jest zapotrzebowanie na kalorie?

Wskazania dla poszczególnych osób dorosłych mogą wahać się od 1900 do 4350 kcal dziennie. Aby dokładnie określić zapotrzebowanie dla swojego organizmu, można skontaktować się z dietetykiem lub skorzystać z internetowego kalkulatora. Należy pamiętać o zdrowym odżywianiu.

Szwy rozpuszczalne - co powinno się o nich wiedzieć?<< >>Jaką suknię ślubną wybrać, bogatą w ozdoby, czy tchnącą skromnością?

About the author : admin