Kalkulator zapotrzebowania kalorycznego – jak działa?

Wymarzona sylwetka kojarzy się z koniecznością wykonywania dużej ilości ćwiczeń i choć są one koniecznie do budowania masy mięśniowej, to podstawą osiągnięcia założonej wagi jest znajomość zapotrzebowania kalorycznego.

Kalkulator zapotrzebowania kalorycznego – jak działa?

Do obliczenia dziennego zapotrzebowania kalorycznego możemy użyć ogólnodostępnego kalkulatora kalorii. W celu obliczenia zapotrzebowania kalorycznego potrzebujemy jedynie znać swój wzrost i wagę, podać wiek, określić poziom aktywności fizycznej podczas dnia, oraz wskazać cel (budowanie masy/redukcja).

Kalkulator zapotrzebowania kalorycznego, po uzupełnieniu powyższych danych, wskaże nam podstawowe zapotrzebowanie kaloryczne oraz jak powinniśmy je zmienić, żeby osiągnąć wskazany cel. Co więcej, otrzymamy również informacje na temat mikroskładników, a więc jaki procent diety powinny stanowić białka, węglowodany i tłuszcze.

Jak skuteczny są kalkulatory zapotrzebowania kalorycznego?

Wszystko zależy tak naprawdę od tego, z jakiej strony czy aplikacji korzystamy, bo wybór determinuje ilość dostępnych opcji. Co do zasady warto skorzystać z kilku kalkulatorów, żeby upewnić się co do otrzymanych wyników, a nigdy nie będą one idealne, bo kalkulator działa zbyt ogólnie.

Kalkulator zapotrzebowania kalorycznego nie zastąpi dietetyka

Niewątpliwą zaletą kalkulatora online jest prostota i darmowy dostęp, jednak uzyskany wynik nigdy nie będzie w 100% poprawny, a jest to raczej sugestia co do dziennego spożycia kalorii. Dzieje się tak dlatego, że kalkulatory nie są w stanie ocenić, czym realnie jest odpowiedź „praca siedząca, trening 2-3 razy w tygodniu” w rubryce aktywności fizycznej. Taka odpowiedź to bardzo duży ogólnik, bo czym innym jest bieganie 2-3 razy w tygodniu, a czym innym ciężki, trwający dwie godziny, trening siłowy w tej samej częstotliwości.

Dlatego właśnie jeśli chcemy otrzymać dokładne wyliczenie zapotrzebowania kalorycznego, to musimy wziąć pod uwagę specyfikę treningu, tryb życia, a więc nawet ilość wykonywanych podczas dnia kroków oraz dietę. Takie zapotrzebowanie jesteśmy w stanie obliczyć u specjalisty, dietetyka, który biorąc pod uwagę wszystkie czynniki, przygotuje dla nas dietę idealną do uzyskania wymarzonej sylwetki.

Usuwanie tłuszczu poprzez bardzo niską temperaturę<< >>Zabieg liposukcji laserowej

About the author : admin