Zabieg liposukcji laserowej

Jedną z najpopularniejszych obecnie metod usunięcia nadmiaru tkanki tłuszczowej jest liposukcja laserowa podbródka. Różne są przyczyny powstawania podwójnego podbródka, ale bardzo ciężko jest go zwalczyć zwykłymi sposobami.

Co to jest liposukcja?

Treningi na siłowni nie zawsze dają efekty, ponieważ jest to część ciała, której w żaden sposób nie można wyćwiczyć. Otyłość jest główną przyczyną niedoskonałości podbródka, ale często wynika to także ze złej postawy ciała. Współczesna technika medyczna jest na tyle rozwinięta, że jest możliwe przeprowadzenie tego zabiegu w mało inwazyjny sposób. Oznacza to, że nie jest konieczna długa rekonwalescencja, a pacjent praktycznie od razu może wrócić do pracy i wykonywania codziennych obowiązków. Liposukcja laserowa podbródka polega na oddzieleniu tkanki tłuszczowej od otaczających ją struktur. Zabieg wykonuje się przy nasiękowym znieczuleniu miejscowym, dlatego pacjent nie powinien odczuwać żadnego bólu. Długość fal lasera stosowanego do liposukcji wynosi z reguły 1470 nm. Energia lasera dodatkowe podgrzewa skórę, a to powoduje, że następuje szybsza produkcja kolagenu, który jest bardzo ważny.

Pierwsze dni po zabiegu

Światło lasera działa obkurczająco na naczynia krwionośne, dlatego siniaki są bardzo mało i praktycznie niewidoczne. Należy jednak mieć na uwadze, żeby przeprowadzać liposukcję laserową tylko w sprawdzonych placówkach, ponieważ powikłania po nieprawidłowo przeprowadzonym zabiegu są naprawdę problematyczne. Duże znaczenie ma też stosowanie specjalnej odzieży uciskowej, która blokuje powstawanie obrzęków po liposukcji. Takie rozwiązanie sprawia, że rany goją się dużo szybciej i po pewnym czasie stają się całkowicie niewidoczne. Pierwsze dwa lub trzy dni po zabiegu mogą być nieco bolesne, ale ból powinien stopniowo ustępować. Jeżeli będzie się nasilał to niezwłocznie należy udać się do lekarza, żeby sprawdził nasz stan i przekazał jakieś zalecenia. Pełny efekt liposukcji laserowej jest zazwyczaj widoczny już po miesiącu. Warto jednak mieć na uwadze, że nie jest to żaden magiczny sposób na zrzucenie wagi, ale jedynie poprawienie kształtu sylwetki. Nic nie zastąpi zdrowego trybu życia, który polega na systematycznym treningu i zbilansowanej diecie. Warto też dodać, że otyłość nie zawsze wynika z braku ruchu.

Kalkulator zapotrzebowania kalorycznego - jak działa?<< >>Czy odzież z outletu jest pełnowartościowa?

About the author : admin