Koreańskie kosmetyki – na czym polega sekret ich popularności?

Choć w Polsce jest łatwy dostęp do preparatów z różnych krajów, to koreańskie kosmetyki, zwłaszcza do twarzy, cieszą się specjalną popularnością. Dlaczego?

Nieskazitelna cera Koreanek

Azjatki słyną z nieskazitelnej, porcelanowej cery, która w dodatku zachowuje młody wygląd przez długi czas. Na pewno każdy widział w internecie zdjęcia azjatyckich mam z ich synami, przy czym wyglądają one jak ich koleżanki. A czy ktoś widział Azjatkę z piegami lub obsypaną pryszczami? Raczej nie.

Na pewno nie wynika to tylko z genów, choć niewątpliwie mają one duże znaczenie. Wydaje się jednak, że jeszcze większe ma odpowiednia pielęgnacja, przy czym, co bardzo ważne, chodzi tu nie tylko o wybierane produkty, ale też sposób ich stosowania.

Znany jest koreański rytuał pielęgnacyjny, który może składać się z nawet 10 kroków, takich jak oczyszczanie, złuszczanie, nawilżanie, a także ochrona przeciwsłoneczna. Można więc uznać, że znaczenie mają nie tylko koreańskie kosmetyki, ale też sposób, a nawet kolejność ich stosowania oraz to, by wybierać cały komplet.

Świetne efekty

Poza tym koreańskie kosmetyki znacznie różnią się od tego, co można znaleźć w Polsce. Czym? Polskie toniki to preparaty o małym znaczeniu, służą do przemywania skóry. Koreański tonik zaś jest preparatem silnie odżywczym, nie tak wodnistym i stanowi bardzo ważny element codziennej pielęgnacji.

Bardzo ważną cechą koreańskich kosmetyków jest też fakt, że pielęgnują one skórę nawet gdy nie są do tego przeznaczone. W Europie odżywienia wymaga się od kremu czy serum. W Korei zaś odżywczo działają wszystkie preparaty, niezależnie, czy są przeznaczone do nawilżania, do mycia, złuszczania czy demakijażu.

Jak nietrudno się domyślić, daje to fantastyczne rezultaty. Na pewno każda kobieta zna uczucie ściągniętej czy nawet podrażnionej cery po myciu, demakijażu czy peelingu. W przypadku koreańskich kosmetyków tego nie ma, o czym najlepiej będzie przekonać się na własnej… skórze.

Ważna ochrona przeciwsłoneczna

Dla Koreanek bardzo ważne jest też to, o czym wiele Polek zapomina albo po prostu na to nie zważa – ochrona przeciwsłoneczna. Wysokie filtry mają kremy BB, które Koreanki stosują zamiast podkładu, co daje dużo naturalniejszy efekt.

Wysokie faktory chronią nie tylko przed fotostarzeniem, ale też przed powstawaniem przebarwień, dzięki czemu skóra Koreanek jest tak nieskazitelna, wręcz porcelanowa.

Koreańskie kosmetyki dostępne są w ofercie Kosmetykizameryki.pl.

Ubrania z drugiej ręki<< >>Suknia ślubna prosta a różne style wesela

About the author : admin