Ubrania z drugiej ręki

Internet i telewizja zarzucają nas ofertami towarów do kupienia, hasła, takie jak „sprzedaż”, „wyprzedaż”, „tanio”, „kup teraz” atakują zewsząd. Jednocześnie często się mówi w tych samych środkach przekazu o zrównoważonym rozwoju, ochronie środowiska, recyklingu.

Czy istnieje złoty środek? Czy można kupować i jednocześnie dbać o środowisko?

Ubrania z drugiej ręki

Dostawcy odzieży używanej i sprzedawcy są wybawieniem dla osób dbających o zrównoważony rozwój, zdrowie i naszą planetę. A takich osób jest bardzo dużo i cały czas przybywa.

Poza w second handach można znaleźć prawdziwe perełki ubraniowe, oryginalne, niepowtarzalne i świetne jakościowo.

Ochrona środowiska i zasobów naturalnych

Jest to prawdopodobnie jeden z najważniejszych powodów, dla których powinno wybierać rzeczy z drugiej ręki.Oprócz zaoszczędzonych odpadów opakowaniowych nie wykorzystuje się nowych zasobów do produkcji towarów.

Dzięki mniejszej produkcji, również mniej jest przedmiotów do utylizacji

Obecnie wykorzystuje się ponownie lub poddaje recyklingowi tylko część odzieży, reszta jest spalana i składowana na wysypiskach śmieci.

Dostawcy odzieży używanej, może nie całkiem świadomie, znacznie odciążają nasze środowisko. Sprzedaż odzieży używanej to świetny interes, ale kupując rzeczy z drugiej ręki, przyczyniamy się do unikania marnotrawstwa i nie generujemy dodatkowych odpadów.

Zdrowa odzież

Niemowlęta i dzieci mają bardzo wrażliwą skórę. Odzież używana jest mniej szkodliwa dla ich zdrowia niż nowa. Wielokrotne pranie oznacza, że ​​w materiale nie ma już potencjalnie groźnych substancji, takich jak składniki włókien, barwniki i substancje chemiczne.

Jest to szczególnie ważne w przypadku noworodków i dzieci zagrożonych alergią.

Zdecydowanie zaleca się odzież używaną – i to nie tylko dla dzieci.

Dotyczy to również odzieży ciążowej i do karmienia. Ponieważ u wielu kobiet skóra jest szczególnie wrażliwa w czasie ciąży.

Odzież niemowlęca i dziecięca – idealne rzeczy z drugiej ręki.

Szczególnie niemowlęta i małe dzieci rosną bardzo szybko. W rezultacie, często dziecięce ubranka, które trafiają do second handów, są często nigdy nienoszone lub mało używane, w większości są w bardzo dobrym stanie.

Dostawcy odzieży używanej na ogół oferują odzież zadbaną, wywietrzoną, wypraną, czystą i niedrogą. Z tego powodu, rodzice z chęcią wybierają ubranka używane.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Angora.

Jaki krój miseczek może mieć półgorset?<< >>Koreańskie kosmetyki - na czym polega sekret ich popularności?

About the author : admin