Lakiery hybrydowe – modna nowość wśród kosmetyków do paznokci

Spora część kobiet podkreśla, że robiłaby regularnie manicure paznokci, gdyby wykorzystywany w nim lakier trzymał się dłużej. Zwykłe lakiery wytrzymują na paznokciach maksymalnie 3 dni, jeśli natomiast ręce narażone są na kontakt z detergentami, to trwałość manicure jest jeszcze krótsza. Remedium na takie problemy są lakiery hybrydowe.

Czym się charakteryzuje lakier hybrydowy

Najczęściej kobiety decydują się na manicure hybrydowy, ponieważ uważają, że wykorzystany w nim preparat pokrywający płytkę paznokcia to nie lakier, ale mocny żel, dodatkowo wzmacniający paznokcie. Taki jest lakier hybrydowy, który w swoim składzie zawiera tradycyjny lakier do paznokci oraz domieszkę domieszką specjalnego żelu zwiększającego jego trwałość.

Jednak w odróżnieniu od tradycyjnego lakieru do paznokci, nakładanie lakieru hybrydowego jest bardziej skomplikowana i pracochłonna. Przed rozpoczęciem procesu nakładania kolejnych warstw lakierów należy najpierw odtłuścić płytkę paznokcia i posmarować ją preparatem, który dodatkowo ją wzmocni. Kolejne warstwy manicure, czyli podkład, lakier oraz utwardzacz nakładane są tak, jak w tradycyjnym manicure. Tym, na co należy zwracać szczególną uwagę, jest konieczność dokładnego wysuszenia każdej warstwy lakieru hybrydowego. Do tego celu wykorzystuje się specjalną lampę.

Samodzielnie czy u kosmetyczki

Niektóre kobiety decydują się na samodzielne nakładanie lakierów hybrydowych. Jednak cały proces, przynajmniej podczas pierwszego malowania paznokci lakierem hybrydowym, jest długi i żmudny. Do jego przeprowadzenia niezbędne są nie tylko lakiery hybrydowe, ale również preparaty natłuszczające skórki czy odtłuszczające płytkę paznokcia oraz wzmacniające paznokcie. Niezbędne są tu również specjalne lampy do suszenia lakierów.

Konieczność zainwestowania w lampy i różne preparaty, jakie są niezbędne do zrobienia manicure hybrydowego, sprawia, że część kobiet woli się udać do gabinetu kosmetycznego, aby swoje dłonie oddać w ręce profesjonalisty. Na pewno do gabinetu kosmetycznego należy się udać, aby zdjąć lakier hybrydowy, przynajmniej za pierwszym razem. Wsparcie profesjonalisty jest tu konieczne ze względu na stosowanie specjalnego preparatu z acetonem, który może uszkodzić płytkę paznokcia jeśli będzie nieumiejętnie stosowany.

Kiedy sięgnąć po lakiery hybrydowe

Lakiery hybrydowe wybierane są głównie przez kobiety, które poszukują sposobu na trwały manicure, jakiego nie trzeba poprawiać niemal każdego dnia. Manicure hybrydowy ze swoją trwałością sięgającą nawet 3 tygodni w zupełności zaspokoi ich oczekiwania.

Jednak ten rodzaj lakierów nie jest wskazany w przypadku osłabionej płytki paznokciowej. Takie lakiery są trwałe i wymagają specjalnego procesu jeśli chodzi o ich zdejmowanie. Stosowanie acetonu, aby odtłuścić płytkę przed nałożeniem lakieru czy aby zdjąć lakier, niekorzystnie wpływa na kondycję paznokci.

Lakiery hybrydowe kupisz nachiodo.pl

Różne outlety odzieżowe<< >>Wygoda i bezpieczeństwo, czyli liposukcja laserowa

About the author : admin