Leczenie łysienia – skuteczne sposoby na piękne i zdrowe włosy

Nadmierne wypadanie włosów to problem, z którym boryka się coraz więcej osób – długotrwały stres, nieodpowiednia dieta i zaburzenia gospodarki hormonalnej organizmu to tylko jedne z wielu przyczyn osłabienia kondycji włosów.

Najczęstsze przyczyny wypadania włosów

Problem nadmiernego wypadania włosów dotyka pacjentów w różnym wieku – warto pamiętać o tym, że choć łysienie bardzo często związane jest z naturalnymi procesami starzenia się organizmu, na niekontrolowane wypadanie włosów coraz częściej skarżą się także młodsi pacjenci.

Większe ryzyko nadmiernego wypadania włosów może wynikać między innymi z uwarunkowań genetycznych. Poza tym włosy mogą wypadać również na skutek długotrwałego i silnego stresu. Pogorszona kondycja włosów oraz problemy ze skórą głowy mogą być powiązane również ze stosowaniem źle dopasowanej diety, oprócz tego łysienie bardzo często spowodowane jest również zaburzeniami gospodarki hormonalnej.

Leczenie łysienia Katowice – diagnoza

W całym procesie leczenia łysienia niezwykle ważną rolę odgrywa trafna diagnoza – warto pamiętać o tym, że dotarcie do przyczyn problemu pomoże w doborze optymalnej metody leczenia i wpłynie na poprawę skuteczności terapii.

Podczas wstępnej konsultacji lekarz, oprócz przeprowadzenia szczegółowego wywiadu, zleci wykonanie szeregu specjalistycznych badań, które ułatwią postawienie precyzyjnej diagnozy. Jednym z najczęściej wykorzystywanych badań jest tzw. trichogram – podczas badania pobrane włosy poddawane są dokładnej analizie pod mikroskopem, w trakcie której oceniany jest między innymi stan cebulek włosa. Warto pamiętać o tym, że trichogram to badanie półinwazyjne, a do jego przeprowadzenia koniecznym jest pobranie około 100 włosów.

Leczenie łysienia Katowice – zabiegi laserowe

Zabiegi z użyciem lasera znajdują szerokie zastosowanie w profilaktyce i leczeniu łysienia. Ten typ terapii polecany jest między innymi pacjentom z łysieniem spowodowanym łojotokiem i łupieżem, a także osobom po chemioterapii.

Wśród efektów zabiegów wykorzystujących laser można wyróżnić między innymi pobudzenie mieszków włosowych, które przekłada się na przyspieszenie wzrostu włosów. Laseroterapia przyczyna się również do usprawnienie procesów regeneracyjnych komórek oraz poprawia ukrwienie skóry głowy.

Jak znaleźć idealną ciążową suknię ślubną?<< >>Na czym polega i jak przebiega laserowe zamykanie naczynek?

About the author : admin