Na czym polega i jak przebiega laserowe zamykanie naczynek?

Dzięki zabiegowi, jakim jest laserowe zamykanie naczynek, możliwe jest zamknięcie rozszerzonego naczynka krwionośnego przy wykorzystaniu specjalnego lasera emitującego promieniowanie. W wyniku oddziaływania promieniowania lasera dochodzi do wzrostu temperatury krwi w naczynku, co sprawia, że zaczyna się ono obkurczać i zamykać. Warto wiedzieć, na czym dokładnie zabieg ten polega i kto powinien z niego skorzystać.

Na czym polega laserowe zamykanie naczynek?

Jak wspomniano, zabieg laserowego zamykania naczynek polega na podniesieniu temperatury krwi w rozszerzonym naczynku. W efekcie ścianki naczynka zaczynają się obkurczać i się zamykają.

Co ważne, efekty laserowego zamykania naczynek są trwałe. Innymi słowy, naczynko zostaje zamknięte już na stałe. Aby tak się stało, zabieg powinien być wykonany przynajmniej trzy raz w odstępie kilku miesięcy. Trwały efekt zabiegu to jeden z kluczowych powodów jego popularności.

Jak przebiega zabieg laserowego zamykania naczynek?

Zanim zabieg będzie mógł zostać przeprowadzony, konieczna jest ocena stanu przebarwień. Lekarz bada ich średnicę, kolor i ilość. Pozwala to na dobór odpowiedniej długości promienia laserowego.

Sam zabieg przebiega w kilku etapach. W pierwszej kolejności oczyszczana jest skóra. Kolejny krok to nałożenie na oczy pacjentki specjalnych osłon, które zapewniają ochronę przed promieniowaniem. Następnie do skóry twarzy przykładana jest głowica lasera i uwalniana wiązka promieniowania.

Kto powinien skorzystać z zabiegu laserowego zamykania naczynek?

Zamykanie naczynek Katowice to zabieg, który warto wykonać w momencie, w którym na skórze twarzy zaczynają pojawiać się wyraźnie rozszerzone naczynka krwionośnego. Dzieje się tak najczęściej w wyniku ciągłego kontaktu skóry z promieniowaniem słonecznym lub w wyniku częstego korzystania z solarium.

Pamiętać jednak, że nie zawsze z zabiegu można skorzystać. Wśród przeciwwskazań wymienić można ciążę oraz karmienie piersią. Także choroba skóry wyklucza z możliwości skorzystania z laserowego zamykania naczynek.

Leczenie łysienia - skuteczne sposoby na piękne i zdrowe włosy<< >>Jak urządzić salon barberski - porady dla początkujących

About the author : admin