Maski typu Sheet – sposób na pielęgnację twarzy rodem z Korei

Korea Południowa to kraj, który kojarzy się Polakom głównie z elektroniką i nowymi technologiami. Mało kto jednak utożsamia go z… kosmetyką. Bądź co bądź – koreańscy specjaliści są pod tym względem bardzo kreatywni. Jednym z ciekawszych owoców ich pracy są tzw. maski Sheet, których działanie jest podobne do stosowanych przez Polki maseczek.

Dlaczego akurat maska?

Kosmetyki koreańskie często mają bardzo zaskakującą formę. Maski Sheet to rodzaj folii (oczywiście pokrytej specjalną warstwą pielęgnującą), którą nakłada się na twarz. Oczywiście łączny czas ich nałożenia jest ściśle określony przez producenta kosmetyku i – pod żadnym pozorem – nie może być ani krótszy, ani też dłuższy.

Co ciekawe, maseczka ta ma bardzo oryginalną formę. Owszem, idealnie przylega ona do twarzy, ale posiada też specjalne wycięcia na oczy i usta. Dzięki temu spędzanie czasu z maską na twarzy nie jest uciążliwe i z pewnością jest całkowicie bezpieczne. Nawiasem mówiąc, koreańskie kosmetyki typu Sheet są coraz popularniejsze również w Polsce!

Jak to działa?

Klasyczne Sheet maski zawierają szereg zróżnicowanych substancji odżywczych i witamin, których działanie jest zgodne z typem określonej maseczki. Niemniej działanie większości z nich opiera się na tym, co… Koreanki lubią najbardziej. Mowa tu oczywiście o nawilżeniu skóry twarzy, by stała się ona piękna i lśniąca.

Poza tym trzeba podkreślić, że koreańskie kosmetyki typu Sheet zaprojektowane są też w ten sposób, by zawarte w nich substancje aktywne wydzielały się tylko na skutek bezpośredniego oddziaływania ciepła. Oczywiście oryginalnie zapakowana maseczka, jest w pełni zabezpieczona przed niepotrzebną „emisją” tychże składników.

Kilka ciekawych wskazówek

Sheet maski są bardzo bogate w kremy nawilżające. I choć zaleca się, by czas ich nakładania nie był dłuższy niż 30 minut, to nawet po zakończeniu pielęgnacji w woreczku nadal pozostaje dużo kremu. Oszczędne Koreanki (a takich nie brakuje) odkładają go na później i – jeśli istnieje taka możliwość – wykorzystują go np. w trakcie kąpieli.

Podsumowując, maseczki typu Sheet to prawdziwa bomba odżywcza dla skóry twarzy. I choć nie są one zbyt popularne w Polsce, to i tak cieszą się one szerokim gronem fanek. I to nie tylko wśród mniejszości koreańskiej…

Koreańskie kosmetyki dostępne są w ofercie Kosmetykizameryki.pl.

Dobre sposoby na cienie pod oczami<< >>Najpiękniejsza biżuteria dla każdej kobiety

About the author : admin