Na czym polega zabieg przeszczepu włosów?

Łysienie androgenowe to problem, który dotyka bardzo dużej grupy mężczyzn. Jeśli łysienie zostanie zdiagnozowane odpowiednio wcześniej można zastosować kurację, która zablokuje dalsze wypadanie włosów. W wielu przypadkach jednak, jedynym skutecznym rozwiązaniem okazuje się przeszczep włosów.

Zabieg przeszczepu włosów

Przeszczep włosów to chirurgiczny zabieg, który polega na pobraniu mieszków włosowych z obszarów odpornych na działanie dihydrotestosteronu. Mowa tutaj o włosach, które znajdują się z tyłu oraz boku głowy. Dihydrotestosteron to pochodna testosteronu, która odpowiada m.in. za osłabienie mieszków włosowych. Następnie takie mieszki włosowe implementuje się w miejscach, w których doszło do utraty włosów. Zabieg ten stanowi skuteczną metodę na pozbycie się np. zakoli lub „gniazda” na czubku głowy.

Metody przeszczepu włosów

Najczęściej przeszczep włosów wykonywany jest przy użyciu dwóch metod: DHI oraz FUE. Pierwsza z nich polega na pobraniu mieszków włosowych oraz ich implementacji przy użyciu specjalnego aplikatora, który swoim wyglądem przypomina długopis. Urządzenie to wykonuje nacięcie w odpowiednim miejscu, a następnie pod ciśnieniem zasysa mieszek włosowy. Następnie urządzenie nacina skórę głowy w miejscu biorczym i pod ciśnieniem umieszcza w nim mieszek włosowy.Metoda FUE polega bowiem na wykonaniu nacięcia i wszczepieniu mieszka włosowego przy pomocy specjalnego skalpela oraz małej pęsety. Powyższe metody różnią się przede wszystkim czasem trwania zabiegu.

Czy przeszczep włosów to skuteczna metoda leczenia łysienia?

Przeszczep włosów pozwala cieszyć się nową, wspaniałą fryzurą, nawet jeśli utraciliśmy prawie wszystkie włosy na głowie. Skuteczność takiego zabiegu jest bardzo wysoka, o czym może świadczyć fakt, że większość klinik udziela pisemnej gwarancji na zabieg. Należy jednak pamiętać o tym, że zabieg przeszczepu włosów to ostateczność. Jeśli łysienie zostanie zdiagnozowane odpowiednio wcześnie, warto udać się do trychologa, który ustali jego przyczynę a następnie zastosuje odpowiednią kurację, która pozwoli zahamować proces łysienia oraz odbudować osłabione mieszki włosowe.

Coraz chętniej wybierana odzież używana z Anglii<< >>Badania prenatalne od podstaw

About the author : admin