Oczyszczająca i zdrowotna moc diety Dąbrowskiej

O diecie Dąbrowskiej zapewne wszyscy słyszeli. Cieszy się dużą popularnością, ponieważ odwołuje się do od wieków znanej praktyki postów, które niosą ze sobą bardzo wiele korzyści zdrowotnych. Prawidłowo przeprowadzone są całkowicie bezpieczne i pomagają pozbyć się zbędnych kilogramów. Dąbrowska zaleca post warzywno-owocowy.

Dieta oparta na poście oczyszczającym i leczniczym

Dieta Dąbrowskiej rozpoczyna się pierwszą fazą, którą stanowi post warzywno-owocowy. Dozwolone jest wtedy spożywanie tylko określonych warzyw, tj. takich, które zawierają mało skrobi. Powinny one również pochodzić z naszej szerokości geograficznej. Są to głównie warzywa korzeniowe takie jak marchewka, pietruszka, seler, buraki oraz warzywa kapustne, a także pomidory, papryka, ogórki czy cebula.

Z owoców możliwe jest zjadanie przede wszystkim sezonowych owoców jagodowych oraz na przykład jabłek. Powinny one jednak stanowić tylko dodatek do posiłków skomponowanych z warzyw.

Owoce i warzywa można poddawać obróbce termicznej takiej jak gotowanie, duszenie i pieczenie. Nie można używać do tego tłuszczów. Faza postu powinna trwać od 10 dni do 40. Po tym czasie przechodzi się do kolejnej fazy, która jest już dużo mniej restrykcyjna.

Co można jeść po poście?

Dieta Dąbrowskiej po fazie postu dopuszcza dużo bardziej różnorodne posiłki. Całkowicie jednak powinno zrezygnować się z takich produktów jak biała mąka, cukier, mięso, w tym przede wszystkim tłuste, a także mleko (z wyjątkiem sfermentowanych produktów).

Unikać należy produktów przetworzonych, smażonych, alkoholu, mocnej kawy i herbaty. Chodzi o to, aby wykluczyć wszystkie te produkty, które nie niosą ze sobą żadnych korzyści dla organizmu, a mogą zdecydowanie szkodzić. Ważnym zleceniem diety Dąbrowskiej jest również regularny powrót do postu warzywnego, np. raz w miesiącu.

Zalety diety Dąbrowskiej

Dieta Dąbrowskiej niesie ze sobą bardzo wiele korzyści. Chudnięcie jest tak naprawdę tylko skutkiem ubocznym, a chodzi przede wszystkim o oczyszczenie organizmu z toksyn oraz pobudzenie jego naturalnych zdolności do samoleczenia.

Osoby, które przeprowadziły na sobie dietę pod okiem lekarza, odczuły bardzo wiele korzyści. Przede wszystkim poczuły się lepiej nie tylko w swoim ciele, ale również pod względem psychicznym.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Instytutu zdrowia Sofra

Substancje, które pomagają leczyć trądzik<< >>Ile kosztują zabiegi kosmetyczne na twarz?

About the author : admin