Wady i zalety depilacji cukrowej

Depilacja cukrowa cieszy się coraz większą popularnością. Ma wiele zalet, o których powinien pamiętać każdy niezdecydowany. Jest doskonałą alternatywą dla depilacji przy użyciu wosku, depilatorów czy zwykłej maszynki do golenia. Może też konkurować z modnym laserem. Jakie są jej zalety?

Tania i łatwa do przeprowadzenia

Depilacja cukrowa to bardzo prosty zabieg, który można przeprowadzić w domu. Wszystkie niezbędne składniki znajdują się w każdej kuchni – woda, cukier i sok z cytryny. Depilacja ta nie wymaga specjalnych pasków, patyczków, szpatułek lub podgrzewaczy. Jest prosta i łatwa do przeprowadzenia.

Równocześnie jest też tania. Skoro nie wymaga specjalnego sprzętu ani dodatkowych akcesoriów, to nie niesie ze sobą zbyt wielu dodatkowych lub ukrytych kosztów. Co za tym idzie można przeprowadzać ją bez obaw o portfel.

Jest skuteczna!

Depilacja cukrowa pozwala pozbyć się włosków aż na 3 do 4 tygodni. Oczywiście im częściej przeprowadzasz ten zabieg, tym dłużej możesz obserwować efekty. Jeśli, więc postawisz na depilację cukrową to z czasem zaobserwujesz, że włosów jest mniej i są one zdecydowanie słabsze.

Warto też tutaj zaznaczyć, że skoro depilacja cukrowa jest bardzo tania, to nic nie stoi na przeszkodzie by regularnie ją powtarzać. Pieniądze z całą pewnością nie będą w tym wypadku problemem. Tym bardziej, że depilację można wykonać nawet we własnym domu i to w pełni samodzielnie.

Przy tej depilacji włoski są wyrywane w całości, razem z cebulkami. Dzięki temu czas ich odrastania wydłuża się. Najlepiej usuwa się włoski, które mają więcej niż 0,5 mm. Jeśli są bardzo cienkie, to powinny być dłuższe. Wtedy pasta może się dobrze do nich przykleić, a sam zabieg jest możliwy.

Jest bezpieczna

Pasta do depilacji cukrowej składa się tylko z naturalnych składników. Oznacza to, że nie powoduje żadnych podrażnień. Jednak, jeśli jest używana niewłaściwie to na skórze mogą pojawić się strupy. Ważne jest, więc by nie używać pasty na tym samym fragmencie skóry więcej niż dwa razy pod rząd.

Z racji tego, że pasta do depilacji cukrowej jest naturalna nie ma żadnej dolnej granicy wieku w jakim może być używana. Wyznacznikiem jest tylko posiadanie owłosienia. Warto jednak pamiętać, że dzieci nie powinno poddawać się żadnej depilacji.

Zabieg zawsze wiąże się z bólem i dyskomfortem. Depilacja cukrowa jest dużo mniej bolesna niż depilacja przy użyciu woskiem, ale nadal nie należy do przyjemnych zabiegów. Osoby, które są bardzo wrażliwe na ból powinny raczej decydować się na zabiegi takie jak laser.

Wszystko o depilacji laserowej<< >>Najładniejsze i najbardziej praktyczne modele damskich balerinek

About the author : admin