Wszystko o depilacji laserowej

Ostatnimi czasy depilacja laserowa staje się coraz bardziej popularna. Jest to zdecydowanie lepsza metoda niż standardowe metody, takiej jak depilacja woskiem. Dodatkowo, ponieważ usługa zyskuje na popularności mamy coraz większy wybór salonów, a co za tym idzie, ceny są coraz bardziej konkurencyjne.

Czy laserowa depilacja bikini jest bezpieczna?

Coraz więcej kobiet decydując się na depilację laserową wybiera obszar bikini. Jak już wspomniano jest to mniej bolesny zabieg od standardowych metod. Uczucie towarzyszące zabiegowi opisywane jest jako pieczenie. Ocena bólu w sali od 1 do 10, oceniana jest na 3. Laserowa depilacja bikini w porównaniu do woskowej nie powoduje podrażnień skóry, jest nieinwazyjna. Co ważniejsze przed samym zabiegiem, to specjalista przeprowadza wywiad z pacjentką, żeby określić, czy nie ma żadnych przeciwwskazań (np. ciąża, menstruacje, choroby wirusowe, grzybice).

Dlaczego zabieg jest tak bezpieczny?

Metoda ta jest tak skuteczna, ponieważ nie polega na mechanicznym usunięciu włosa, a uszkodzenia mieszka włosowego poprzez działanie wiązki światła produkowanej przez laser. Uszkodzony mieszek włosowy nie jest zdolny do produkcji włosa, dzięki czemu kobieta może cieszyć się gładką okolicą miejsc intymnych bez powtarzania zabiegu.

Oczywiście nie wystarczy jeden zabieg, aby uzyskać taki efekt. Określa się, że należy przeprowadzić od 6 do 8 zabiegów w okresie około 6 tygodni.

Czy laserowa depilacja bikini jest droga?

Ceny jednego zabiegu wahają się w granicach 200 złotych. Warto jednak zwrócić uwagę, że dzięki tej metodzie możemy pozbyć się problemu raz na zawsze. Ceny za woskową depilację to około 120 złotych, a zabieg trzeba powtarzać co 6-8 tygodni, dodatkowo jest to proces bolesny i może prowadzić do podrażnień skóry. Często ceny takiego zabiegu uzależnione są od tego, czy są to pojedyncze zabieg, czy w pakiecie.

Zdecydowanie jest to lepsze rozwiązanie dla kobiet, które chcą się cieszyć gładką skórą miejsc bikini i nie tylko. Depilacji możemy poddać nogi, wąsy, jeśli pani ma z tym problem. Również mężczyźni mogą skorzystać z depilacji laserowej, między innymi pleców. Co jest częstym problemem estetycznym u mężczyzn. Coraz więcej panów również decyduję się na depilację miejsc bikini w związku z wzrostem dbania o swoje ciało.

Taki zabieg może być ułatwieniem w szczególności w okresie wakacyjnym, kiedy najlepiej spędzać swój urlop nad morzem, wylegując się na jednych z plaż. A gładkie miejsca bikini dadzą przyjemny komfort akceptacji własnego ciała.

Jak skutecznie dbać o cerę?<< >>Wady i zalety depilacji cukrowej

About the author : admin