Co to jest kudzu i w jakich chorobach pomaga?

Kudzu root to roślina, która pochodzi z Azji. Znana od setek lat w Chinach, Japonii i Korei w XIX wieku została przywieziona do USA. W Polsce nie jest bardzo popularna, choć zaliczana do super food jest coraz chętniej stosowana. Liczne badania udowodniły wiele właściwości leczniczych. Jakie ma kudzu działanie? Czy stosując Korzeń kudzu skutki uboczne mogą występować?

Kudzu działanie i jego właściwości lecznicze

Roślina ta największe plony zbiera w materii walki z uzależnieniami. Szczególnie jeśli chodzi o alkoholizm i uzależnienie od nikotyny. Ale to nie jedyne pozytywne skutki stosowania tego preparatu. Regularne zażywanie kudzu pomaga w walce ze stresem i działa kojąco na układ nerwowy.

Kudzu ma działanie bardzo pozytywne w przypadku walki z nowotworami. Zawiera mnóstwo substancji antyoksydacyjnych, a dodatkowo obniża ciśnienie krwi, zmniejsza ryzyko chorób wieńcowych, łagodzi skutki menopauzy. Wspomaga libido, dotlenia organizm, przez co dodaje sił i energii. Likwiduje napięcia nerwowe, a także wspomaga zrzucenie nadmiarowych kilogramów.

Badania naukowe prowadzone przez wiele lat na właściwościami kudzu udowodniły, że jest to świetna roślina, która przynosi bardzo wiele zdrowotnych korzyści.

Kudzu root dawkowanie

Preparat można kupić w postaci tabletek i jest to jedna z najchętniej wybieranych form. Dostępna jest także sproszkowana wersja. W Azji najczęściej sporządzane są napary z korzenia lub liści kudzu, ale w naszej ojczyźnie nie przyjęła się ta forma.

Kudzu root dawkowanie zależy przede wszystkim od tego, jaki preparat używamy. Zwyczajowo zażywa się 1 do 2 tabletek dziennie lub 20 g proszku rozpuszczonego w wodzie. Jednak dawkowanie należy sprawdzić na ulotce, która jest dołączona do preparatu.

Czy ma korzeń kudzu skutki uboczne i czy każdy może go stosować?

Kudzu nie zostało do końca przebadane, jeśli chodzi o kobiety ciężarne lub karmiące piersią. Dlatego przed zażyciem powinny skonsultować się z lekarzem. Osoby przyjmujące leki przeciwzakrzepowe i hormonalne nie powinny stosować kudzu.

Jakie skutki uboczne korzeń kudzu może wywołać? Bardzo rzadko, ale zdarza się swędzenie lub nudności. W skrajnych przypadkach może dojść do uszkodzenia wątroby. Dlatego ważne jest, aby kupić produkt z pewnego źródła i dobrej marki.

Kiedy stosuje się in vitro z komórką dawczyni?<< >>Usuwanie tłuszczu poprzez bardzo niską temperaturę

About the author : admin