Kiedy stosuje się in vitro z komórką dawczyni?
Warto zwrócić uwagę na fakt, że niektóre kobiety nie mają własnych komórek lub ewentualnie mają je słabej jakości i niestety nie są zdolne do tego, żeby ciąża rozwijała się w sposób prawidłowy. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest in vitro z komórką dawczyni.
Weryfikacja stanu zdrowia
Każda dawczyni musi przejść wcześniej weryfikację stanu zdrowia. Jest ona przeprowadzana przez lekarzy, dzięki czemu zapłodnienie pozaustrojowe jest całkowicie bezpieczne. Komórka dawczyni powinna pochodzić od młodej, zdrowej kobiety, której nie dotyczą problemy z płodnością. Przed zakwalifikowaniem do programu niezbędne jest przejście szczegółowych badań nadzorowanych przez doświadczonych lekarzy specjalistów. Badania dotyczą chorób zakaźnych, zaburzeń genetycznych oraz ogólnego stanu zdrowia. Przy metodzie In vitro z kd brane są również pod uwagę wszelkie zaburzenie psychiczne i neurologiczne. Określenie „in vitro” dotyczy wielu technik i metod, których zadaniem jest wsparcie zapłodnienia pozaustrojowego. Należy pamiętać, że wszystkie techniki muszą być stosowane według zaleceń prowadzącego lekarza. Skuteczność in vitro z komórką dawczyni zależy od wielu aspektów. Duże znaczenie ma indywidualna sytuacja medyczna pacjenta.
Czym się różni in vitro z kd od klasycznego in vitro?
Jeżeli jest to osoba zdrowa, bez przebytych chorób zakaźnych lub innych to jest duża szansa, że zapłodnienie pozaustrojowe zakończy się sukcesem. Różne są też koszty in vitro z kd, ponieważ zależy to od tego, czy do zapłodnienia wykorzystane zostaną mrożone, czy też świeże oocyty. Należy pamiętać, że komórka dawczyni musi być odpowiednio przechowywana, żeby mogło dojść do skutecznego zapłodnienia. Metoda ta różni się też od klasycznego in vitro, tym że to dawczyni jest zobowiązana do przyjmowania leków hormonalnych. Biorczyni nie jest w żaden sposób stymulowana hormonalnie, jednak należy pamiętać, że lekarz może w każdym momencie zalecić przyjmowanie leków. Chodzi o to, żeby odpowiednio przygotować endometrium do stworzenia zarodka. Komórka dawczyni jest wykorzystywana w sytuacji, kiedy kobieta nie ma żadnych własnych oocytów. Ewentualnie może je posiadać, ale są one słabej jakości i w takim wypadku szanse na udaną ciążę są minimalne, dlatego nie warto nawet ryzykować, tylko wybrać sprawdzoną metodę.