Fototerapia lampy i lasera

Fototerapia jest światło terapią polegającą na leczeniu za pomocą światła. Fototerapia ma wpływ na zdrowie fizyczne jak i psychiczne, a do jej przeprowadzenia stosuje się urządzenia z promieniowaniem nadfioletowym, podczerwonym lub widzialny.

Wskazania oraz przeciwwskazania do fototerapii

Fototerapia wskazana jest podczas leczenia depresji sezonowej, stresu oraz zaburzeń i chorób psychicznych. Skutecznie wspomaga walkę z problemami ze snem, nadpobudliwością a także zespołem napięcia przedmiesiączkowego. Fototerapia stosowana jest również w leczeniu chorób skórnych w jakimi są atopowe zapalenie skóry trądzik lub łuszczyca. Przeciwwskazaniami do fototerapii jest przyjmowanie leków które wywołują nadwrażliwość na światło. Innym przeciwwskazaniem jest choroba oczu jaką jest jaskra, a także problemy z siatkówką i soczewką.

Fototerapia lampy

Fototerapia lampy z białym światłem wywołuje pozytywny nastrój oraz pobudza do działania. Lampa podczerwona wysyła promienie o długości od 720 do 1500 nanometrów i powoduje rozszerzenie się naczyń krwionośnych dzięki którym do organizmu dostaje się więcej tlenu oraz składników odżywczych. Lampa emitująca pod czerwone światło pomaga w leczeniu reumatyzmu oraz regeneruje organizm.

Fototerapia laser

Fototerapia laser rozgrzewa skórę dzięki temu stymuluje komórki skóry do wytwarzania kolagenu. Fototerapia ta pozwala przywrócić skórze naturalny wygląd oraz koloryt, a także wygładza ją i odmładza. Fototerapia laser redukuje nadmiar melaniny dzięki czemu na skórze nie ma przebarwień. Terapia laserem redukuje zmarszczki, a także pozwala na redukcję blizn. Efekty to terapii laserowej zależne są od kondycji skóry, wieku, a przede wszystkim problemów skórnych i miejsc zmienionych chorobowo. Fototerapia laserowa jest bezbolesna i bezinwazyjna i polega na przeprowadzeniu konsultacji lekarskiej. Następnie trzeba ustalić jakie efekty chcemy uzyskać a także wyznaczyć dawkę promieniowania. Częstotliwość wykonywania zabiegu zależy od miejsca na jaki zabieg jest stosowany, a także typu schorzenia i rezultatu jaki chcemy osiągnąć.

Wykorzystanie fototerapii

Fototerapia wykorzystywana jest do leczenia: bielactwa, łuszczycy, egzemy, atopowego zapalenia skóry, łysienia plackowatego, a także depresji i chorób reumatycznych.

Zdrowe odchudzanie<< >>Kiedy stosuje się in vitro z komórką dawczyni?

About the author : admin