Zdrowe odchudzanie

Bez wątpienia, jedną z najbardziej kontrowersyjnych diet ostatnich lat, jest dieta dr Dąbrowskiej. Nie można zaprzeczyć, że dzięki niej mnóstwo ludzi na całym świecie utraciło zbędne kilogramy. Prawdą jest jednak fakt, że jest to jadłospis niesłychanie restrykcyjny i ograniczający liczbę kalorii do absolutnego minimum. Dlatego post warzywno-owocowy nie jest przeznaczony dla każdego, jednak osoby zdeterminowane z pewnością mogą szukać w nim ratunku w walce ze zbędnymi kilogramami.

Na czym polega dieta dr Dąbrowskiej ?

Jak sama nazwa wskazuje, post warzywno-owocowy to dieta, która ogranicza się praktycznie do samych warzyw i niektórych owoców. Spożywane powinny być one na surowo lub po niewielkim przetworzeniu, takim jak ugotowanie lub też ugotowanie na parze. Trzeba wspomnieć, że posiłki przygotowane na bazie warzyw i owoców są lekkie i mają właściwości oczyszczające organizm. Niemniej jednak nie można się spodziewać, że dostarczą do organizmu wszelkich niezbędnych składników odżywczych i minerałów. Dlatego warto zadbać o odpowiednią suplementację, która wspomoże organizm w diecie.

Dr Dąbrowska twierdzi że ograniczenie się do samych warzyw i owoców sprawia, że organizm uzyskuje broń w walce z różnymi chorobami. Dość kontrowersyjne jest jest twierdzenie, że właściwe oczyszczenie ciała sprawia, że z każdej choroby można wyleczyć się na własną rękę.

Wczasy z dietą dr Dąbrowskiej – połączenie przyjemnego z pożytecznym

Osoby, które obawiają się, że wprowadzenie diety dr Dąbrowskiej może okazać się dla nich niemożliwe na własną rękę, powinny zdecydować się na wczasy z dietą doktor Dąbrowskiej. W odpowiednio przygotowanym ośrodku wczasowym otrzymują oni do dyspozycji przeszkolony personel, który ma im zapewnić wsparcie na każdym etapie odchudzania. Zespół dietetyków ma za zadanie skomponować odpowiedni jadłospis oraz zadbać o to, by uczestnicy wczasów otrzymali zbilansowane posiłki zgodne z nim.

Wczasy z dietą doktor Dąbrowskiej pozwalają połączyć wakacyjny wypoczynek z odchudzaniem. Utrata zbędnych kilogramów w atrakcyjnych okolicznościach przyrody brzmi jak marzenie, dlatego z pewnością warto się na to zdecydować. Osoby, które narzekają na własną sylwetkę przy pomocy diety dr Dąbrowskiej mogą w łatwy i szybki sposób stracić nadmiar kilogramów, a przy okazji – spędzić czas w komfortowych i wygodnych warunkach. Nie ma co ukrywać, że dieta doktor Dąbrowskiej nie jest jadłospisem łatwym. Przestrzeganie tak rygorystycznych zasad może okazać się dla wielu osób wręcz niemożliwe. Wczasy z dietą dr Dąbrowskiej okazują się być w tym zakresie nieocenionym wsparciem, które pozwoli wkroczyć na ścieżkę zdrowego odżywiania.

Fototerapia – wskazania do zabiegu. Kiedy warto z niego skorzystać?<< >>Fototerapia lampy i lasera

About the author : admin