Czym jest USG prenatalne?
Podczas ciąży wykonywanych jest bardzo wiele badań, których celem jest ocena stanu dziecka. Jest to niezwykle istotne dla każdej kobiety i jej dziecka, dlatego warto dowiedzieć się nieco więcej na ten szczególny temat.
Czym jest USG prenatalne?
Usg prenatalne kraków jest jednym z rodzajów badań, które są przeprowadzane podczas trwania ciąży. Badania prenatalne są to badania płodu, które są realizowane podczas jego rozwoju wewnątrz macicy. Dzięki przeprowadzaniu tego rodzaju badań możliwe jest przede wszystkim wczesne wykrywanie wad płodu, które mogą zagrażać jego życiu lub zdrowiu. Najczęściej tego rodzaju wady związane są z nieprawidłową ilością chromosomów, jednak nie jest to ich jedyna przyczyna. Dzięki wykonaniu takiego badania, jak USG genetyczne Kraków możliwe jest oszacowanie ryzyka, jakim dziecko jest obciążone, jeśli chodzi o występowanie danej choroby. Na badaniu USG zazwyczaj nie można w jednoznaczny sposób potwierdzić tego rodzaju choroby. Badania USG nie wymagają żadnej ingerencji w dziecko, co jest bardzo istotne dla wielu kobiet, które obawiają się o zdrowie swojego dziecka. Dzięki temu badania są w pełni bezpieczne i bez większych problemów mogą być wykonywane w każdej ciąży.
Wady genetyczne w USG
USG genetyczne Kraków to badanie, dzięki któremu można dowiedzieć się o potencjalnych wadach genetycznych płodu. Zazwyczaj tego rodzaju badanie wykonuje się pomiędzy jedenastym, a czternastym tygodniem ciąży. Jednak pod uwagę nie bierze się jedynie wieku ciąży, a tak zwany wskaźnik CRL, czyli długość ciemieniowo-siedzeniowa. Powinna się ona mieścić w granicach od 45 do 85 milimetrów. Dzięki temu badanie będzie mogło być przeprowadzone w pełni efektywny sposób. USG prenatalne Kraków to badanie, podczas którego bierze się pod uwagę dość zróżnicowane elementy. Wśród nich wymienia się na przykład przezierność karkową. Bardzo często jest ona poszerzona w przypadku dzieci, które na tym etapie mają wady genetyczne. Oprócz tego podczas badania lekarz sprawdza również kość nosową, a także czy jest ona w odpowiedni sposób uwapniona. U wielu dzieci z chorobami genetycznymi jest ona niewidoczna. Dodatkowo lekarz powinien sprawdzić u płodu między innymi takie aspekty, jak rytm serca.