Czystek przeciwskazania i właściwości

Czystek przeciwwskazania do stosowania ma wówczas, gdy jego działanie wyklucza działanie branych przez nas lekarstw. Nie należy także go stosować, jeżeli nasz organizm jest uczulony na niektóre składniki tej rośliny. Nawet brak reakcji niepożądanych wymusza na nas stosowanie go w sposób ciągły tylko w określonym czasie nie dłuższym niż 3 miesiące, a w przypadku dzieci to 2 tygodnie.

Czystek właściwości prozdrowotne dla dzieci

Czystek należy podawać dzieciom w okresach wzmożonej ich zachorowalności na przeziębienia jako środek uodporniający i łagodzący objawy chorobowe. Czyli zwykle w okresie jesiennym i zimowym.

Jednak wiosną również jest wskazany w celu odtrucia organizmu. Zwykle w czasie zimy jemy mniej zdrowo i dotyczy to także dzieci. Herbatka z czystka wypłukuje z organizmu zalegające toksyny.

Czystek działanie ma moczopędne. Dzięki temu toksyny opuszczają organizm wraz z wydalanym moczem.

Latem warto stosować u dzieci czystek w celu uniknięcia kąsania ich skóry przez komary i kleszcze. Można użyć oprysku, wlewając herbatkę do atomizera i rozpylić na ubranie i skórę dziecka.

Czystek przeciwwskazania przyjmowania przez maluszki

Pomimo iż można czystek podawać dzieciom o każdej porze roku, to jednak należy go stosować w sposób ciągły jedynie przez 2 tygodnie. Po tym czasie należy zrobić dłuższą przerwę (2-4 tygodnie). Ewentualnie stosować czystek sporadycznie, raz na kilka dni.

W jakiej postaci podawać dzieciom czystek?

Ogólnie czystek powinien być dobrze tolerowany nawet przez niemowlęta już od 3 miesiąca życia. Jednak nigdy nie należy z nim przesadzać. Jeżeli kupujemy dla dzieci syropy, kapsułki lub tabletki z czystka musimy ściśle przestrzegać ich dawkowania.

Wszelkie niezbędne informacje zawsze znajdują się na dołączonej do preparatu ulotce. Najczęściej jednak ze wszystkich dostępnych preparatów z czystkiem, stosujemy u dzieci herbatki ziołowe. Są one całkowicie bezpieczne.

Przeciwwskazane dla dzieci są preparaty z czystka w postaci kropli. Są one bowiem na bazie alkoholu. Krople mogą wyłącznie przyjmować osoby dorosłe.

Czystek działanie polifenoli

Czystek właściwości lecznicze i zapobiegawcze zawdzięcza obecnościom w swoim składzie polifenoli. To one m.in. odpowiadają za odporność organizmu. Warto zatem mieć w swej apteczce, chociażby suszony czystek do parzenia herbatek.

Napary z czystka można pić, ale także stosować jako dodatek do kąpieli w wannie. Jeżeli maluszek jest już najedzony, nie należy wmuszać w niego wypicie jeszcze herbatki. Kąpiel z czystkiem wystarczy. Polifenole zostaną wchłonięte do organizmu przez skórę.

Do kąpieli wlewamy tylko jedną porcję naparu, jaka była uszykowana do wypicia przez dziecko. U dorosłych natomiast może to być podwójna porcja dla dorosłych, czyli dwie saszetki na pół wanny wody.

Dostępność i koszt badań prenatalnych w Krakowie i Katowicach<< >>Kompresjoterapia - małoinwazyjna metoda walki z chorobami żył

About the author : admin