Hemoroidy – główne przyczyny hemoroidów zewnętrznych i wewnętrznych

Hemoroidy bez względu na ich charakterystykę wciąż stanowią wyjątkowo wstydliwy problem. Wielu ludzi absolutnie nie dopuszcza do siebie myśli, że mogliby nabawić się hemoroidów. Jednakże największa trudność pojawia się w momencie ich wystąpienia, ponieważ wtedy należy otwarcie rozmówić się z lekarzem na ich temat.

Czym są hemoroidy?

Mimo że wbrew pozorom głośno na temat hemoroidów raczej się rozmów nie prowadzi, to jednak większa część społeczeństwa orientuje się w ich temacie. Hemoroidy to guzki zlokalizowane w okolicy odbytu, które nastręczyć mogą dosyć spore nieprzyjemności. Przy ich wystąpieniu zdarza się bowiem, że chory odczuwa również inne przykre dolegliwości. Mowa o swędzeniu, pieczeniu, a nawet krwawieniu.

Pośród hemoroidów rozróżnia się dwa rodzaje. Hemoroidy zewnętrzne oraz wewnętrzne, które podzielone zostały ze względu na miejsce występowania. Mówiąc o hemoroidach zewnętrznych, mówi się o guzkach zlokalizowanych na zewnątrz odbytu, w przeciwieństwie do hemoroidów wewnętrznych, które występują wewnątrz. Zdarza się niejednokrotnie, że guzki zlokalizowane wewnątrz odbytnicy wypadną na zewnątrz, co niejednokrotnie jest powodem pomylenia rodzaju schorzenia.

Jakie są przyczyny hemoroidów?

Guzki okołoodbytowe określane mianem hemoroidów powstają w wyniku dużego nacisku na żyły odbytnicy. Przyczyn występowania hemoroidów zewnętrznych wymienić można przynajmniej kilka. Jedną z głównych przyczyn są częste biegunki bądź silne zaparcia, jednakże do powstawania hemoroidów przyczynić może się także ciąża. W trakcie stanu błogosławionego powiększająca się macica może wywierać zwiększony nacisk na okolice odbytu.

Innym powodem, o którym nie wolno zapominać jest aktywność fizyczna. Chodzi głównie o niewłaściwą technikę podnoszenia ciężarów czy wykonywania innych ćwiczeń, a także ich nadmierną ilość. Bowiem hemoroidów nabawić można się również w trakcie wykonywania pracy polegającej na częstym podnoszeniu przedmiotów o dużej masie i objętości. Szczególnie jeśli wykonuje się to w sposób niewłaściwy.

Z lekarzem specjalistą nie trzeba konsultować każdej niedogodności w okolicy odbytu. Niemniej jednak pojawienie się guzków, a wraz z nimi również rozmaitych dolegliwości dobrze jest zgłosić lekarzowi. Poleci on bez wątpienia odpowiednią kurację.

Czystek lekarski - właściwości i zastosowanie<< >>Czym jest liposukcja laserowa?

About the author : admin