Kiedy sprawdzić swoją płodność?

Jeżeli nie chcemy mieć dziecka, to nie zastanawiamy się nad tym czy mamy problem z płodnością. Gdy już jesteśmy gotowi na potomstwo i po wielu próbach nie udaje nam się spłodzić potomstwa, to zaczynamy myśleć nad tym, że może mamy problem z bezpłodnością.

Jak sprawdzić płodność?

Sprawdzenie płodności jest dzisiaj bardzo proste i nawet nie trzeba umawiać się na wizytę do lekarza specjalisty. Wystarczy iść do apteki i kupić Test na płodność dla par. Dobrej jakości testy na płodność dla par znajdziemy również w sieci, więc tak naprawdę nawet nie musimy wychodzić z domu, żeby je kupić.

Jeżeli już zdecydowaliśmy się na zakup testu na płodność, to powinniśmy zapoznać się z jego instrukcją. Warto wykonać taki test w odpowiednim momencie, żeby wynik był jak najbardziej wiarygodny. Wszystkie potrzebne nam informacje z całą pewnością znajdziemy w ulotce dołączonej do testu na płodność dla par.

Zły wynik i co dalej?

Jeśli zrobiliśmy test i wynik wskazuje na to, że mamy problem z płodnością, to powinniśmy udać się do lekarza specjalisty. Być może zaleci nam on bardziej dokładne badania, na których podstawie powie nam co możemy zrobić, żeby mieć dziecko.

Pamiętajmy o tym, że problemy z płodnością dotyczą nie tylko kobiet, więc leczeniu powinien się też poddać mężczyzna. Jeśli przeprowadzimy dokładniejsze testy w gabinecie lekarskim, to zapewne będziemy dokładnie wiedzieć dlaczego nie udaje nam się spłodzić potomstwa. Ta wiedza pozwoli na dokładnie i skuteczne leczenie.

Czy bezpłodność można wyleczyć?

Bezpłodność jest zmianą trwałą, która uniemożliwia naturalne poczęcie. Jednak współczesna medycyna zna inne rozwiązania i o tym warto pamiętać. Dobrze też mieć świadomość tego, że najczęściej mamy problem z niepłodnością, która jest wyleczalna. W przypadku niepłodności stosuje się terapię hormonalną. Wskazana jest też zmiana trybu życia. Jeśli mamy problem z niepłodnością, to najprawdopodobniej będziemy musieli rozstać się ze wszelkimi używkami i dbać o to, żeby zdrowo się odżywiać.

Echo serca płodu - co to jest?<< >>Powiększanie ust - czy warto?

About the author : admin