Poznaj objawy niewydolności krążenia

Niewydolnosc krążenia należy do schorzeń, których nie wolno ignorować. Może ona stanowić bardzo poważne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia. Z tego powodu ważne jest, by wiedzieć, czym się objawia to schorzenie i jak sobie z nim radzić w razie wystąpienia pierwszych jego oznak. Szybka reakcja może pozwolić na zatrzymanie choroby, zanim zdąży się na dobrze rozwinąć. O czym trzeba wiedzieć?

Ostra Niewydolnosc krążenia – najważniejsze objawy

Poważna niewydolność krążenia objawia się szybko postępującym i nagłym osłabieniem. Jego konsekwencją jest narastająca duszność i blednięcie. Następnie na twarzy występuje zimny pot. Następnym etapem jest już przyspieszona lub niemiarowa akcja serca równocześnie z przyspieszonym i słabo wyczuwalnym tętnem. Wszystkie te objawy dotyczą ostrej niewydolności. W razie ich wystąpienia konieczne jest jak najszybsze wezwanie pomocy medycznej, bo najprawdopodobniej się bez niej nie obędzie. W tym wypadku bardzo ważny jest czas reakcji. Im szybciej pomoc zostanie udzielona, tym lepiej.

Niewydolność żylna

Bardzo ważna jest świadomość, że jest poważna różnica pomiędzy niewydolnością krążeniową a żylną. Niewydolność żylna pojawia się w sytuacji, w której dochodzi do zastojów krwi w nogach. Jej konsekwencją są żylaki kończyn dolnych, które dość trudno usunąć. Zdarza się, że jedynym skutecznym sposobem walki z nimi jest operacja. Ten typ niewydolności jest spowodowany nieprawidłowym działaniem zastawek. Wskutek tego krew nie jest prawidłowo pompowana ku górze, ale cofa się i zalega w niższych partiach ciała. Zdecydowanie rzadziej jej przyczyną jest wystąpienie zakrzepicy lub zespołu pozakrzepowego. Niestety na powstawanie żylaków narażona jest bardzo duża część społeczeństwa. Ryzyko zachorowania zwiększa płeć żeńska, przebyta ciąża, nadwaga i wysoki wzrost. Do tego też trzeba dodać wady postawy takie jak płaskostopie, częste zaparcia oraz terapie hormonalne np. antykoncepcję. Niestety, ale czynnikiem ryzyka są również predyspozycje genetyczne. Niektóre rodziny są bardziej narażone na zachorowanie niż inne. Jak już wspomniano kobiety częściej mają żylaki kończyn dolnych, ale zdarza się, że mają je także panowie. Dlatego każdy powinien zachować czujność.

Kiedy dieta sokowa wychodzi na dobre?<< >>Jakie stężenie CBD jest najlepsze na początek?

About the author : admin