Jak nie dać się mitom na temat zabiegów kosmetycznych w czasie ciąży? Malowanie paznokci pod lupą

Wiele kobiet na czas ciąży rezygnuje z wszelkich zabiegów kosmetycznych, myśląc, że mogą one zaszkodzić dziecku. Rozwaga jest w tym przypadku pożądana, jednak warto znać kilka faktów dotyczących dbania o urodę podczas tego wyjątkowego czasu. Pozwoli to podejmować rozsądne decyzje i ograniczyć ryzyko wystąpienia objawów niepożądanych. Czy można malować paznokcie w ciąży? Na co zwracać uwagę? Czy istnieją lakiery bezpieczne dla kobiet w ciąży?

Najczęściej powtarzane mity

Jednym z częściej słyszanych i powielanych kłamstw na temat pielęgnacji paznokci w ciąży jest to, że substancje chemiczne zawarte w lakierach przedostają się przez płytkę paznokcia do krwiobiegu i powodują objawy niepożądane. Przez lata powtarza się także, że malowanie paznokci w ciąży jest zabronione- nie ma jednak dowodów na to, by zabiegi te szkodziły. Podobnie wygląda sytuacja z wykonywaniem zabiegów hybrydowych, akrylowych czy żelowych na płytce- odpowiednio wykonane nie narażają zdrowia matki i dziecka.

Kilka faktów o lakierach do paznokci w ciąży

Prawdą jest, że podczas porodu najlepiej jest nie mieć pomalowanych paznokci. Ich stan i zmiany (np. sinienie czy bladość) to ważna informacja dla lekarza, który z ten sposób może rozpoznać dane reakcje organizmu. Najlepiej jest także jeśli lakier do paznokci w ciąży jest pozbawiony szkodliwych substancji tj. toluen czy alkohol izopropylowy.

Czy można malować paznokcie w ciąży w bezpieczny sposób?

Zabiegi z użyciem lakierów do paznokci są bezpieczne, jeśli tylko stosuje się je zgodnie z zaleceniami. Warto pamiętać o środkach ostrożności. W domowych warunkach należy dbać o dobrą wentylację pomieszczenia, w którym maluje się paznokcie, by nie narażać się na wdychanie chemicznych oparów- mogą wywołać mdłości lub zawroty głowy. Warto także zwrócić uwagę na skład używanych lakierów i zmywaczy. Choć ich sporadyczne używanie nie powinno narazić zdrowia, lepszą opcją są lakiery bezpieczne dla kobiet w ciąży- produkowane na bazie naturalnych substancji i posiadających właściwości pielęgnujące. Na czas ciąży zaleca się również zrezygnowanie z wycinania skórek wokół paznokci- może to doprowadzić do zakażenia ogólnoustrojowego. Podczas wizyty w salonie kosmetycznym należy zwrócić szczególną uwagę na narzędzia, które są używane do zabiegu. Powinny być wysterylizowane na oczach klientki. Warto wybierać sprawdzonych specjalistów, którzy podejdą do sprawy z higieną i ostrożnością.

Lakier do paznokci w ciąży jest dozwolony i nie trzeba obawiać się jego działania, jeśli jest używany zgodnie z przeznaczeniem i rozwagą.

Kilka słów o butach skórzanych<< >>Liposukcja laserowa - co warto o niej wiedzieć?

About the author : admin