Kilka słów o butach skórzanych

Najważniejsze w pielęgnacji skórzanych butów jest to, co robisz na początku. Okres dopasowywania się butów do stopy jest kluczowy, a jeśli nie zostanie przeprowadzony prawidłowo, może doprowadzić do późniejszych problemów. Poza tym, odrobina regularnej pielęgnacji, która nie jest strasznie skomplikowana, utrzyma buty ze skóry w dobrym stanie przez lata.

Jak przechowywać buty

Przechowywanie obuwia może być trudne, zwłaszcza jeśli chodzi o buty ze skóry. Przechowywanie zależy od tego, ile masz miejsca, a także ile na nie wydałeś. Ponieważ obuwie skórzane bywa drogie, chcemy, aby służyło jak najdłużej. Główną wskazówką jest trzymanie ich z dala od podłogi. Pozostawienie ich poza szafką oznacza, że będą zbierać kurz, co nie jest dla nich korzystne. Dotyczy to zwłaszcza butów zamszowych. Półki na buty w szafach lub szafkach to świetne rozwiązanie do przechowywania, ponieważ buty skórzane zmieszczą się na górnych półkach, a buty sportowe i płaskie buty pod spodem. Jeśli nie jest to możliwe, posiadanie stojaka na buty jako elementu ekspozycyjnego może pomóc pochwalić się bardzo czystą i luksusową kolekcją obuwia. Inną alternatywą jest trzymanie ich w pudełku. Trzymaj je wypchane bibułką i albo przechowuj w oryginalnym pudełku po butach, lub zainwestuj w przezroczyste pudełka. Druga opcja jest korzystniejsza, jeśli posiadasz dużo par butów. Przezroczyste pudełka umożliwiają zobaczenie, jaka para znajduje się w środku, bez konieczności otwierania wszystkich pudełek. Pozwoli to więc również zaoszczędzić cenny czas.

Jak powstrzymać brzydki zapach

Może nie jest to coś, do czego chcielibyśmy się przyznać, ale noszenie tych samych butów w kółko może sprawić, że będą trochę brzydko pachnieć. Szczególnie w przypadku butów za skóry jest to mieszanka naturalnego potu i wilgoci po noszeniu ich w chłodniejsze i bardziej deszczowe dni. Zakup sprayu do usuwania zapachów to szybki sposób na ograniczenie zapachów do minimum.Wypchanie butów papierem, gdy ich nie używasz, to kolejny tani sposób na powstrzymanie brzydkiego zapachu obuwia. Papier wchłania pot z butów. Innym dobrym pomysłem jest częste zmienianie butów, które nosisz. Jeśli codziennie nosisz te same buty, na pewno zaczną w końcu brzydko pachnieć. Jeśli wszystko inne zawiedzie, włóż buty do torby i wsadź do zamrażarki, aby uzyskać świeższy zapach.

Dbanie o buty skórzane nie jest trudne. Wystarczy pamiętać o kilku wskazówkach, aby zachowały świetny wygląd i służyły przez lata.

Wspaniałe właściwości kosmetycznych urządzeń laserowych<< >>Jak nie dać się mitom na temat zabiegów kosmetycznych w czasie ciąży? Malowanie paznokci pod lupą

About the author : admin