Liposukcja laserowa – co warto o niej wiedzieć?

Widząc, jak bardzo pozytywny wydźwięk mają niemalże wszystkie liposukcja laserowa opinie, można szybko dać się skusić na skorzystanie z tego zabiegu. A w niektórych przypadkach rzeczywiście warto to zrobić. Jest on bowiem najskuteczniejszą i najszybszą metodą usuwania niechcianej tkanki tłuszczowej, a zwłaszcza z tych miejsc, w których z jakichś powodów doszło do jej niepokojącego nagromadzenia.

Jakie efekty daje lipoliza laserowa?

W trakcie zabiegu doprowadza się do pękania błon komórek tłuszczowych, które wskutek tego „wydalają swoją zawartość”. Płyn częściowo jest odsysany, a częściowo wydalany naturalnie przez organizm. Nie jest to jednak jedyny efekt lipolizy laserowej. Oprócz tego, że zajmuje się ona samymi komórkami tłuszczowymi, potrafi jednocześnie pobudzić inne komórki do pracy, zwiększając produkcję kolagenu. A kolagen jest jednym z ważniejszych związków dla skóry. To właśnie on odpowiada za jej stan i elastyczność, więc jeśli jest go odpowiednio dużo, zapewnia ciału optymalne napięcie i młody wygląd.

Liposukcja laserowa różni się od tradycyjnej chirurgicznej liposukcji tym, że nie doprowadza do obrzęków, ani do tworzenia się zasinień czy blizn bądź innych zmian skórnych. Laser dba bowiem o to, by naczynia krwionośne pozostały zamknięte. Nie ulegają one zatem uszkodzeniu ani w trakcie zabiegu, ani tuż po nim.

Dla pacjentów bardzo ważne będzie również to, że efekty gwarantowane przez ten typ zabiegu są długotrwałe. Co to oznacza? Otóż lipoliza laserowa chroni przed ponownym odkładaniem się tkanki tłuszczowej w tym samym miejscu i to nawet w momencie, gdy pacjentowi zdarzy się przytyć.

Jak należy się zachować po zabiegu?

Liposukcja laserowa opinie wysuwają dość jednoznaczny i przy tym zadowalający wniosek, który mówi o tym, że po zabiegu pacjenci bardzo szybko dochodzą do siebie. Rekonwalescencja nie trwa więc długo. Zazwyczaj zakłada ona wyłącznie dwutygodniowe wstrzymanie się od intensywniejszego wysiłku fizycznego. Jeżeli liposukcja laserowa przebiegła pomyślnie i cały zabieg się udał, pacjent już tego samego dnia może zwykle wrócić do swojego normalnego trybu życia, o ile tylko nie ma ciężkiej pracy fizycznej.

Mimo iż rekonwalescencja w tym akurat przypadku nie jest konieczna, warto jednak przez pewien czas obserwować swój organizm i ciało, by w razie wystąpienia jakichkolwiek niepokojących objawów od razu móc zgłosić się do lekarza.

Jak nie dać się mitom na temat zabiegów kosmetycznych w czasie ciąży? Malowanie paznokci pod lupą<< >>Frezarki do pedicure - na co zwrócić uwagę

About the author : admin