Frezarki do pedicure – na co zwrócić uwagę
Frez diamentowy czy może kamienny? Warto wiedzieć, który najlepiej sprawdzi się przy zabiegach na określonych partiach stóp. Zanim więc wybierzemy określony rodzaj urządzenia, jakim są frezarki do pedicure, warto przemyśleć, jakie zabiegi będziemy na niej wykonywać. Zapewne na inne jej aspekty zwróci uwagę podolog, a na inne kosmetyczka.
Frezarki do podologii – co jest istotne?
Praca podologa zwykle związana jest z chorymi stopami, co raczej nie zdarza się w salonach kosmetycznych. Bywa że podolog musi usuwać szczególnie twarde odciski, nagniotki, modzele, pękającą skórę na piętach, która może być zainfekowana grzybicą lub brodawkami. Podczas tarcia tych zrogowaciałych zmian wytwarza się pył, który może dostać się do płuc specjalisty. Zdecydowanie trzeba zaradzać takim sytuacjom, dlatego frezarki do podologii mogą być wyposażone w pochłaniacze pyłu. Podczas zabiegu jest on pochłaniany i zatrzymywany w wymiennym worku, który znajduje się wewnątrz urządzenia, w tym przypadku jest ono również wyposażone w wymienne filtry, które wraz z workami trzeba regularnie wymieniać. Frezarki podologiczne mogą również pracować na mokro. Wtedy pył jest niejako wiązany wodą i tak duże ilości nie mogą przedostać się do płuc podologa.
Frezarki podologiczne – specyfikacje
Na komfort ich użytkowania na pewno wpływają następujące specyfikacje:
– Wielkość oraz waga urządzenia. Jest to szczególnie ważne, gdy zdarza nam się zabierać ze sobą urządzenie.
– Wysoka wydajność pochłaniania pyłu.
– Cicha praca silnika.
– Rodzaje frezów oraz to, w jaki sposób są mocowane. Najlepiej, aby odbywało się to jak najszybciej.
– Ilość obrotów na minutę.
– Obroty prawe i lewe.
– Wygodna i lekka rączka.
Im wyższe parametry, tym oczywiście bardziej komfortowa
i wydajniejsza praca urządzenia. Przekłada się to także zazwyczaj na cenę. Istnieją modele wyposażone w jeszcze wiele dodatkowych funkcji, jak na przykład sensorycznie regulowana prędkość.
Dlaczego warto inwestować w frezarki do pedicure?
Zdecydowanie są to urządzenia, które wpływają na komfort i jakość pracy każdego podologa oraz kosmetyczki. Doceni to zarówno sam specjalista jaki i klient. Jest to również inwestycja na lata. Takie urządzenie na pewno wystarczy na wiele zabiegów w gabinetach, należy tylko przestrzegać zaleceń producenta i zapoznać się z instrukcją obsługi przed pierwszym użyciem.