Ciepła odzież jesienią to podstawa

Nastał kolejny, smutny, szary dzień. Z pewnością najchętniej zostałoby się w domu, jednak niestety trzeba wyjść na zewnątrz. Widmo marznięcia nie napawa optymizmem, dlatego należy odpowiednio się ubrać. Na co zatem zwrócić uwagę przy wyborze stroju i jaka odzież damska na jesień jest najlepsza?

Ciepło przede wszystkim

Najważniejszą kwestią, którą należy poruszyć jest ciepło i odpowiednia grubość ubrań. Pierwszy element to odzież wierzchnia, czyli płaszcz lub kurtka, Powinna być odpowiedniej grubości, adekwatna do temperatury zewnętrznej. Jesień to pora chorób i przeziębień, warto się zatem chronić dobrze dobranym odzieniem. Najlepszy płaszcz lub kurtka powinna nie być ani za cienka, ani też za gruba – przegrzanie organizmu także nie jest pożądane. Dodatkowo, element ten powinien być właściwej długości, tak by zasłaniały nam przede wszystkim plecy. Kolejne istotne rzeczy, które chronią nas przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i niską temperaturą to rękawiczki, szalik i czapka. Dla wielu osób wydaje się to zbędne i nie noszą tego typu. Jest to jednak duży błąd- czapka chroni przed uciekaniem ciepła przez głowę. szalik ochrania szyję i klatkę piersiową, natomiast rękawiczki zapobiegają odmrożeniu dłoni i przesuszeniu skóry w tych miejscach.

Jaką bieliznę warto mieć w swojej szafie jesienią?

Dodatkowe elementy, które każda kobieta powinna mieć w swojej szafie w sezonie jesiennym to ciepła bielizna. Składają się na nią przede wszystkim grube rajstopy, skarpetki i podkoszulki. Ciekawym i bardzo modnym ostatnio dodatkiem są zakolanówki, które zakłada się na cieńsze rajstopy. Dzięki temu naszym nogom jest nie tylko ciepło, ale także wyglądają bardzo ciekawie i atrakcyjnie. Jest to rozwiązane, które nadaje się do stylizacji z większością sukienek i spódnic. Natomiast, w przypadku założenia spodni, należy w miarę możliwości ubrać także ciepłe skarpety, które zapobiegają wychłodzeniu stóp.

Jak widać, odzież damska na jesień może być nie tylko modna, lecz jej głównym zadaniem jest chronienie nas przed zimnem i utratą ciepła. Dlatego też warto przed wyjściem sprawdzać temperaturę i pogodę, by nie zmarznąć lub zmoknąć i zapobiec przeziębieniu czy też poważniejszej chorobie.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Salko.

Frezarki do pedicure - na co zwrócić uwagę<< >>Pomysły na tanie prezenty świąteczne

About the author : admin