Masaż na łóżku wodnym – wskazania i zalety

Dolegliwości bólowe oraz nadmierny stres potrafią bardzo skutecznie utrudnić codzienne komfortowe egzystowanie. W takim przypadku niezwykle pomocne mogą się okazać wodne łóżka do masażu, dzięki którym można się nie tylko zrelaksować, ale i pozbyć wielu zdrowotnych dolegliwości.

Co warto wiedzieć o masażu na łóżku wodnym?

Wodne łóżka do masażu na sucho w swoim działaniu wykorzystują ogrzaną wodę, uderzająca pod odpowiednim ciśnieniem o matę, którą wyłożona jest jego wierzchnia część. Umieszczone wewnątrz łóżka dysze poruszają się kolistymi ruchami, co bardzo dobrze imituje pracę rok masażysty. Łóżka wodne mogą być wykorzystywane zarówno do masażu całego ciała, jak i tylko wybranych jego partii.

Masaż wodny jest całkowicie bezbolesny, a wręcz niezwykle przyjemny i odprężający. Na jego sukces składają się trzy bardzo proste elementy, a mianowicie woda, ciepło i masaż. W tym przypadku to właśnie prostota jest kluczem do osiągnięcia zamierzonego sukcesu.

Dlaczego warto korzystać z zalet łóżek wodnych do masażu? Przede wszystkim ze względu na:

– możliwość relaksu i odprężenia,
– możliwość zredukowania napięcia mięśniowego,
– możliwość poprawy pracy układu krążenia,
– złagodzenie wielu dolegliwości bólowych.

Efekty wodnego masażu

Efekty korzystania z wodnego masażu można podzielić na te dla ciała, jak i dla duszy. Taki masaż nie tylko odpręży i zrelaksuje, ale również poprzez pobudzenie krążenia krwi może stanowić jedno z działań zapobiegających pojawianiu się cellulitu. Nic więc dziwnego w tym, że z tego typu masażu chętnie korzysta wiele kobiet w różnym wieku.

Dodatkową korzyścią wynikającą ze stosowana masaży na łóżku wodnym jest przyspieszenie przemiany materii, co będzie szczególnie korzystne dla osób walczących z nadmiarem kilogramów.

Taki masaż jest całkowicie bezpieczny. Z jego zalet może korzystać każdy. Szczególnie polecany jest jednak osobom walczącym z bezsennością, osteoporozą, silnym stresem czy chorobami związanymi ze stanami zwyrodnieniowymi stawów. Taki masaż choć nie zabroniony, nie jest wskazany dla kobiet w ciąży, osób z żylakami czy zmagającymi się z nadciśnieniem tętniczym. Konsultacji przed masażem wymagają osoby zmagające się z różnego typu chorobami nowotworowymi.

Stopka

Jak robić zakupy w second handzie, by być zadowolonym?<< >>Fototerapia – wskazania do zabiegu. Kiedy warto z niego skorzystać?

About the author : admin