Letni dress code w pracy

Wysokie temperatury nie zwalniają nas z przestrzegania zasad dress codu w miejscu pracy. Jak pogodzić wygodę i elegancję? Oto kilka wskazówek, które przydadzą się każdej kobiecie.

Dobra jakość to podstawa!

Po pierwsze zwróćmy uwagę na materiały, z których wykonane są nasze ubrania. Doskonale sprawdzą się naturalne, przewiewne tkaniny. Na przykład len, bawełna czy jedwab. A co ze sztucznymi tkaninami? Wybierajmy te naprawdę dobrej jakości. Możemy wybrać z wiskozy. Sztuczne domieszki sprawdzą się, gdy wybierzemy ubrania wykonane z lnu. To właśnie syntetyczne włókna sprawiają, że tkaniny zdecydowanie mniej się gniotą.

A co z obuwiem?

Buty skórzane dla kobiet to idealny wybór na letnie dni, Są miękkie, dobrze dopasowują się do anatomicznego kształtu stopy. Zwracajmy uwagi na fasony. Doskonale sprawdzą się klasyczne buty skórzane dla kobiet. Nie dozwolone są sandały. Nasza stopa powinna być zakryta. Jednak specjaliści od dress codu latem pozwalają na rozluźnienie tej zasady. Możemy sobie pozwolić na czółenka z odkrytą pietą. A co ze szpilkami? Buty na ekstremalnie wysokich obcasach również zostawmy w domu. Takie obuwie nie wygląda zbyt profesjonalnie, dodatkowo przemieszczanie się na bardzo wysokich obcasach przez kilka godzin może być niewygodne.

Elegancja ma znaczenia

Zwracajmy też uwagę na kroje naszych ubrań. Bardzo dobrze sprawdzą się nieco luźniejsze fasony. Dzięki nim nasza skóra będzie mogła lepiej oddychać. Unikajmy za to odkrytych ramion, szortów czy spódniczek mini. Jeżeli chcemy mimo wszystko włożyć koszulkę bez rękawów, to na wierzch załóżmy przejrzystą mgiełkę. Zwróćmy też baczną uwagę na bielizna. Nie powinna być widoczna pod ubraniem. Dlatego gdy latem chętniej nosimy białe ubrania zrezygnujemy z białej bielizny. Zawsze prześwituje. Dlatego zdecydowanie lepiej sprawdzi się bielizna w cielistym kolorze, pozbawiana ozdób. Dzięki temu na pewno zostanie ona niewidoczna i zawsze na swoim miejscu.

Podsumowując latem zasady biurowej elegancji nieco się rozluźniają. Wpływ na to mają nie tylko wysokie temperatury. Ale także zbliżający się wielkimi krokami sezon urlopowy. Nie oznacza to jednak, że możemy pozwolić sobie na stricte plażowe stylizacje. Jeżeli mamy wątpliwości czy nasz strój będzie odpowiedni, to obserwujmy bacznie koleżanki. Zobaczmy jak one ubierają się latem do pracy. Dzięki temu zmniejszmy prawdopodobieństwo, że popełnimy jakąś poważną, modową gafę.

Peeling chemiczny - techniczne podstawy zabiegu<< >>Personalny prezent dla ukochanej – biżuteria z grawerem

About the author : admin