Peeling chemiczny – techniczne podstawy zabiegu

Choć peeling chemiczny zaliczany jest do grupy najprostszych i najbezpieczniejszych zabiegów pielęgnacyjnych skóry szyi i twarzy, to przed jego zastosowaniem warto zapoznać się z jego przykładowym przebiegiem. Dotyczy to zwłaszcza tych osób, które chcą go wykonać we własnym, domowym zaciszu.

Przed przystąpieniem do zabiegu…

Przed rozpoczęciem zabiegu peelingu chemicznego, należy… skonsultować się z lekarzem. Jego rola to przede wszystkim wykrycie ewentualnych przeciwwskazań co do jego stosowania i pomoc merytoryczna w zakresie doboru odpowiednich składników (i ich proporcji). Nie można zapominać, że główną rolę odgrywają tu kwasy, których mieszanina musi posiadać stosowne stężenie.

Po dobraniu wszystkich składników i ich zmieszaniu należy zadbać, by pH uzyskanego roztworu oscylowało w granicach 5 – 6 pH. Choć wartość ta mogłaby się wydawać dość niewielka, to jednak należy pamiętać, że mieszaninę tą nakłada się najczęściej na powierzchnię skóry twarzy, która jest bardzo wrażliwa.

Niezbędne naczynia o których warto pamiętać

W peelingu chemicznym niezwykle ważne jest odpowiednie przechowywanie roztworu. Najlepiej, jeśli będzie się on znajdował w szklanej misie, gdyż naczynia metalowe mogą zostać bezpowrotnie zniszczone. Dobrym rozwiązaniem będzie też wykorzystanie szklanego mieszadełka, za pomocą którego można łatwo wymieszać wszystkie składniki.

Czym nakładać roztwór na powierzchnię skóry? Najlepiej wacikiem, który pozwoli na równomiernie rozłożenie mieszaniny na wszystkich zakątkach twarzy, szyli lub dekoltu. Po zakończeniu wszystkich czynności nie można też zapominać o zneutralizowaniu kwasu, który powinien być pozostawiony na powierzchni skóry zaledwie na kilka minut.

Brak idealnego przepisu

Peeling chemiczny to forma zabiegu dermatologicznego, którego skuteczność zależy przede wszystkim od rodzaju i ilości dobranych składników. Ze względu na to, że każdy typ cery jest praktycznie inny, trudno jednoznacznie określić sposób przygotowania idealnego roztworu. Dlatego tak ważne jest skonsultowanie się ze specjalistą, który w tym pomoże.

Podsumowując, stosowanie peelingu chemicznego nie jest niebezpieczne jeśli do zabiegu (nawet w domu) podejdzie się w pełni profesjonalnie. Jeśli dana osoba nie czuje się na siłach, by zabieg wykonać we własnym zakresie, warto skorzystać z pomocy profesjonalnego salonu kosmetycznego, który wykona go w sposób całkowicie bezpieczny dla skóry.

Nowoczesny zabieg liposukcji<< >>Letni dress code w pracy

About the author : admin