Suknie ślubne proste

W dobie koronawirusa ciężko jest myśleć o tak cudownych czynnościach, jak wybór sukni ślubnej. Jednak co mają zrobić pary młode, które wesele zaplanowały i nie zamierzają z niego rezygnować? Wybrać się do salonu sukien ślubnych po najpiękniejsze, proste suknie ślubne!

Prosta suknia ślubna

Dlaczego suknie ślubne proste są teraz w modzie? Pewnie dlatego, że Panny Młode coraz bardziej doceniają skromność i elegancję. Czasy, kiedy suknia ślubna musiała mieć tysiące warstw, już dawno minęły. Oczywiście, nadal w modzie są suknie tak zwane princesski czy księżniczki. Jednak coraz częściej wybór pada właśnie na proste suknie ślubne. Jakie zatem mamy możliwości przy wyborze takiej kreacji?

Suknie ślubne proste – co w modzie piszczy?

Prosta suknia ślubna nie do końca jest taka prosta, jakby się mogło wydawać. Oczywiście, jeżeli przyszła Pani Młoda pragnie zakupić klasyczną, gładką, prościutką suknię, znajdzie i taką. Dziś jednak pod hasłem „prosta suknia ślubna” kryje się na przykład lejący, muślinowy dół i mocno zdobiona koronkami i kamyczkami czy cekinami góra.

Prosta suknia ślubna może posiadać tren, kieszenie czy długi rękaw. Chodzi tu bardziej o ilość zużytego materiału i sam materiał. Muślin, organza, satyna czy mikado sprawdzą się tutaj idealnie. Gładkie doły zawsze wyglądają przepięknie i elegancko. Tiul na przykład nie wpasowuje się do końca w trend prostej sukni. Tiul jednak powoduje, że suknia rozkłada się niczym beza. Materiał, choć lekki, to jednak nadaje sporej obszerności i nie jest aż tak elegancki, jak w przypadku nieco cięższych materiałów, wymienionych wcześniej.

Prosta suknia ślubna może mieć mocno wycięte plecy, może mieć wyeksponowany biust, długi rozporek na nogę czy prześwitujące elementy w części gorsetowej. Wszystko zależy od upodobań Pani Młodej oraz od stylu wesela.

Styl wesela a suknia ślubna

Styl wesela również bardzo często dyktuje to, jaką suknię ślubną wybierze Pani Młoda. Klasyka, vintage, rustykalny czy boho – to są style, gdzie prostota króluje. Im mniej, tym lepiej. Im bliżej z naturą, tym lżejsze i delikatniejsze sukienki. Koronki i proste doły sprawdzają się tutaj idealnie. Dodatkowo, by nadać jeszcze większej elegancji, suknie proste powinny być maksymalnie w kształcie literki A – czyli dużo skromniejszy dół niż występuje w klasycznych bombkach. Najlepiej jednak wybrać suknię całkiem prostą lub dopasowaną syrenkę – tu jednak warto zwrócić uwagę na swoją figurę, gdyż nie wszystkie Panny Młode wyglądają dobrze w tak obcisłych sukniach.

Jak znaleźć idealną paletę cieni do powiek?<< >>Czy liposukcja laserowa jest skutecznym zabiegiem?

About the author : admin