Jak znaleźć idealną paletę cieni do powiek?

Koniecznie powinnaś mieć w swojej kosmetyczce przynajmniej jedną, w miarę uniwersalną paletę cieni do powiek, która pozwoli ci na tworzenie zróżnicowanych makijaży. Zadbaj o to, byś z jej pomocą mogła przygotować się na każdą okazję. Jedna paleta w zupełności ci do tego wystarczy.

Dobra paleta musi zawierać maty

Błysk znów wrócił do łask i coraz częściej gości na powiekach. Ale uwaga! Połyskujące cienie do powiek z drobinkami mają za zadanie wykończyć makijaż. Zanim je zastosujesz, musisz zneutralizować kolor powieki i ją wykonturować. A to akurat zrobisz wyłącznie z pomocą matu.

Nawet jeśli jesteś fanką mocnego błysku na oku i lubisz, gdy makijaż zwraca na siebie uwagę, zadbaj o to, by w twojej codziennej palecie pojawiło się przynajmniej kilka matowych cieni. Najlepiej tych w neutralnych kolorach.

Dopasuj tonację cieni do swojej urody

Tak naprawdę każda kolorystyka może okazać się świetna, bo wszystko zależy od tego, na jakim typie urody zostanie zastosowana. Nie ma kolorów dobrych bądź złych. Koniecznie zwróć więc uwagę na to, jaki mają one odcień – czy ciepły, czy może zimny.

W teorii blondynkom o jasnej karnacji najlepiej jest w chłodnych kolorach, a z kolei opalone brunetki atrakcyjniej prezentują się w ciepłych cieniach do powiek. Są to jednak takie ogólne zasady. Sama sprawdź, jaka tonacja bardziej do ciebie pasuje i w jakiej lepiej się czujesz.

Polub się z neutralnymi odcieniami

Czyli przede wszystkim z brązem! Być może ten kolor do tej pory wydawał ci się dość nudny i zwyczajny, ale to właśnie on jest zwykle podstawą najwspanialszych makijaży. Brązowym cieniem pięknie wykonturujesz powieki. Nałóż go w załamanie, by podkreślić swoje spojrzenie.

A skoro mówimy o brązie, trzeba też wspomnieć o czerni, czyli absolutnej klasyce. Tym kolorem stworzysz makijaż w stylu smokey eye. Narysujesz nim również dzienne kreski.

Stwórz swoją idealną paletę

Jeżeli cienie do powiek występujące w gotowych paletach nie przypadły ci do gustu, możesz sama stworzyć z nich idealny zestaw. Zainwestuj w pustą paletę magnetyczną. Potem będziesz ją tylko regularnie uzupełniać.

A w lepszych drogeriach możesz dostać pojedyncze sztuki cieni bez opakowań. Umieszczasz je potem w swojej paletce, by dysponować tylko tymi kolorami, które naprawdę ci się podobają.

Cienie do powiek dostępne są w ofercie Kosmetykizameryki.pl.

Na czym polega wizyta u psychologa?<< >>Suknie ślubne proste

About the author : admin