Identyfikator dla psa. Zwykłe fanaberie czy raczej mądra przezorność?

Pies z identyfikatorem przypiętym do obroży nie zwraca już niczyjej uwagi. Wiadomo, czemu służy maleńka blaszka i że uratowała już ona niejedno psie istnienie. Nie tylko psiaka biegającego luzem, ale i tego, który odpiął się ze smyczy albo uciekł przez dziurę w ogrodzeniu. Identyfikator to świetny pomysł na prezent.

Identyfikator dla psa – jest w czym wybierać?

Piesek z identyfikatorem nie będzie skazany na tułaczkę i nigdy nie trafi do schroniska. Adresówka zaoszczędzi rozlepiania kartek z ogłoszeniami na okolicznych słupach, prowadzenia poszukiwań za pomocą prasy i internetu, czy też wędrówki od schroniska do schroniska. Wystarczy zamieścić na niej kontakt do właściciela i z dużą dozą prawdopodobieństwa czekać na sygnał od kogoś życzliwego.

Najlepiej, zdaniem wielu, sprawdzają się identyfikatory ze stali, która jest odporna na uszkodzenia i rdzę. Można je podpiąć lub trwale przymocować do obroży czy psich szelek. To drugie rozwiązanie wydaje się pewniejsze. W odróżnieniu od zawieszki, która wydaje dźwięki przy uderzeniu o inne metalowe przedmioty, cichsze i lepiej tolerowane przez psy. Dane powinny zostać czytelnie wygrawerowane.

Jakie dane powinny się znaleźć na identyfikatorze?

Poza imieniem psa, które jest ważne i nie wolno go pomijać, o czym poniżej, identyfikator powinien zawierać numer telefonu do właściciela psa, czasami też weterynarza. Co do adresu, można go podać, ale nie jest to konieczne.

Jeżeli chodzi o imię, to w sytuacji, gdy pies się zgubi i zacznie odczuwać silny lęk, wypowiadane łagodnym tonem jego własne imię pozwala mu się nieco uspokoić.

Identyfikator dla psa – zalety tego rozwiązania

Każdy, kto posiada psa, wie, że nie zawsze da się go upilnować. Psy z instynktem łowieckim głuchną na przywołania, gdy wpadną na świeży trop zwierzyny lub zwykłego kota. Lękliwe uciekają na odgłos wystrzału z petardy, czy huk pioruna. Inne rzucają się w pogoń za rowerzystą. I tak dalej, sytuacje można by mnożyć. W taki właśnie sposób psy giną.

A gdy już zwierzę się zawieruszy i nijak nie może odnaleźć swojego pana, wtedy z pomocą przychodzi Identyfikator dla psa. Dzięki zwykłemu kawałkowi blaszki:

  • właściciel zostanie powiadomiony o miejscu pobytu pupila
  • pies nie zostanie zakwalifikowany jako bezdomny
  • pies nie trafi do schroniska
  • pies nie będzie skazany na traumę bezdomności
  • właściciel nie będzie zmuszony do poszukiwania psa za pomocą ogłoszeń i długich wędrówek od schroniska do schroniska

Identyfikator dla psa jest czymś w rodzaju psiej wyprawki, która może zwierzęciu uratować życie. Zarazem świetnym pomysłem na prezent, tanim i łatwym do kupienia. Ceny wahają się od 10 do góra 100 złotych za taki wypasiony. Przy tym wszystkim dobrze wykonana adresówka zrobiona ze stali jest praktycznie niezniszczalna. Doprawdy, trudno o lepszy prezent!

W jakim celu warto skorzystać z zabiegu karboksyterapii?<< >>Co wiemy o Diecie Dąbrowskiej?

About the author : admin