W jakim celu warto skorzystać z zabiegu karboksyterapii?

Karboksyterapia jest terapią dwutlenkiem węgla o szerokim spektrum zróżnicowanych zastosowań. Aktualnie moment jej odkrycia uznaje się za wyraźny przełom w dziedzinie medycyny estetycznej. Wynika to zapewne z jej wielopłaszczyznowego działania, które może być wykorzystane do radzenia sobie ze skrajnie różnymi przypadłościami.

W celu wyszczuplenia sylwetki

Nie da się ukryć, że to właśnie ten efekt dla wielu osób okazuje się najważniejszy. Do wyszczuplenia sylwetki dochodzi w efekcie wywołania naturalnej lipolizy, która sprawia, że organizm sam rozbija i następnie wydala komórki tłuszczowe.

Dodatkowy efekt zabiegu, związany z sylwetką, to redukcja cellulitu. Uznaje się, że karboksyterapią można go zmniejszyć nawet o osiemdziesiąt procent.

W celu zmniejszenia blizn i rozstępów

Dwutlenek węgla potrafi przynieść naprawdę spektakularne rezultaty w kontekście zmniejszania widoczności różnych zmian skórnych. Wywołuje on angiogenezę, w której wyniku dochodzi do powstania zupełnie nowych naczyń krwionośnych.

Na pewno istotną informacją będzie to, że tak samo dobre efekty uzyskuje się w przypadku blizn nowych, co tych starych. Rozjaśniające i wygładzające działanie karboksyterapii można też wykorzystać w celu zmniejszenia widoczności rozstępów, zwłaszcza tych czerwonych i świeżych.

W celu odmłodzenia skóry

Zupełnie inny efekt wywoła natomiast karboksyterapia przeprowadzona bezpośrednio na twarzy, dłoniach i dekolcie, czyli tam, gdzie skóra jest raczej dość cienka i ma pod sobą minimalną ilość tkanki tłuszczowej. Dwutlenek węgla stymuluje różne naturalne procesy podwyższające poziom elastyny i kolagenu.

Wzrost poziomu obu tych związków zawsze odbije się na poprawie kondycji i wyglądu skóry. Odzyska ona swoją świeżość, elastyczność i gładkość. Zmarszczki przestaną być na niej tak bardzo widoczne.

W celu pobudzenia włosów do wzrostu

Na sam koniec warto jeszcze podkreślić typowo leczniczy potencjał karboksyterapii. Już teraz zabieg wykorzystywany jest z dużym powodzeniem w leczeniu poważnego łysienia i problemu silnego przerzedzenia włosów.

Chcąc natomiast wzmocnić efekt osiągany przy pomocy karboksyterapii, zaleca się połączyć ten zabieg z mezoterapią. Taka mieszanka ma dawać najlepsze rezultaty w terapiach łysienia.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki.

Charakterystyka i zastosowanie autoklawów medycznych<< >>Identyfikator dla psa. Zwykłe fanaberie czy raczej mądra przezorność?

About the author : admin