Czym jest dieta 2000 kcal?

Specjaliści z zakresu dietetyki oraz trenerzy personalni zgodnie twierdzą, że do osiągnięcia smukłej, zgrabnej i szczupłej sylwetki konieczne są dwa filary: regularna aktywność fizyczna oraz odpowiednia dieta. Czasem dieta wymaga jedynie dopracowania i uzupełnienia o zdrowe zamienniki, czasem jednak musi być to dieta redukcyjna, która znacząco obniży ładunek kaloryczny posiłków.

Czym jest dieta 2000 kcal?

Dieta 2000 kcal jest dietą, która polega na znaczących ograniczeniach ładunku kalorycznego. Dedykowana jest osobom zdrowym, które borykają się z nadwagą. Dieta 2000 kcal nie jest głodówką! To normalny, zdrowy jadłospis, którego głównym celem jest obniżenie ilości przyjmowanych kalorii, aby wspomagać proces odchudzania.Dieta 2000 kcal powinna bazować na kilku posiłkach w ciągu dnia, w skład których powinny wchodzić zdrowe, nieprzetworzone produkty. Nie ma tu mowy i miejsca na jedzenie z puszki czy dania typu fast food.

Przykładowa dieta 2000 kcal

Dieta 2000 kcal jest zawsze kwestią indywidualną. Inny będzie jadłospis dla kobiet, a inny dla mężczyzn. Inaczej będą wyglądać też posiłki dla różnych grup zawodowych. Dla przykładu mężczyzna pracujący fizycznie w swojej diecie musi mieć znacząco więcej białka niż kobieta pracująca w biurze.Dieta 2000 kcal w głównej mierze opiera się na sezonowych warzywach i owocach, chudym mięsie (najlepiej drobiowym) oraz zdrowych tłuszczach (np. rybach). W związku z tym, że jest dietą redukcyjną nie znajdziemy tutaj słodyczy, słonych i niezdrowych przekąsek czy innych dań, które dają błyskawiczne uczucie sytości.

Jak ułożyć dietę 2000 kcal?

Dietę 2000 kcal warto powierzyć profesjonalnemu dietetykowi, który komponując posiłki weźmie pod uwagę wszystkie ważne czynniki: wiek, płeć, rodzaj wykonywanej pracy, stan zdrowia oraz planowany cel.Samodzielne tworzenie jadłospisu redukcyjnego może być nie tylko kłopotliwe, ale również niebezpieczne, bowiem istnieje duża obawa, że organizm nie otrzyma wystarczającej ilości witamin, minerałów i ważnych składników odżywczych.

Czym jest liposukcja laserowa?<< >>Jak wybrać zdrową metodę odchudzania?

About the author : admin