Jak wybrać zdrową metodę odchudzania?

Nadwaga jest dosyć często spotykanym problemem zdrowotnym, który ma bardzo duży wpływ na kondycję oraz funkcjonowanie całego organizmu. Oprócz kwestii zdrowotnych jest ona również często przyczyną licznych kompleksów i obniżonej samooceny. Trwały sukces w odchudzaniu można osiągnąć jedynie poprzez stosowanie przemyślanej diety i wprowadzenie odrobiny aktywności fizycznej.

Dieta niskokaloryczna

Dieta niskokaloryczna jest jednym z najczęściej wybieranych sposobów na odchudzanie. Przed jej rozpoczęciem należy dokładnie obliczyć indywidualne zapotrzebowanie na kalorie, biorąc pod uwagę takie czynniki jak wiek, waga oraz prowadzony tryb życia.

Dieta niskokaloryczna powinna zostać opracowana w taki sposób, aby dostarczać niezbędnych substancji odżywczych. Warto również zdecydować się na spożywanie stosunkowo małych posiłków w niewielkich odstępach czasu, co pomoże uniknąć napadów głodu.

Tak skomponowana dieta pozwoli na wyrobienie właściwych nawyków żywieniowych, a dzięki temu trzymanie trwałych rezultatów przez wiele lat.

Aktywność fizyczna w trakcie odchudzania

Połączenie diety z aktywnością fizyczną pozwala na szybkie oraz trwałe zrzucenie zbędnych kilogramów. Ponadto pomoże w modelowaniu sylwetki i wpłynie na poprawę samopoczucia.

Rodzaj aktywności fizycznej powinno się dobierać odpowiednio do prowadzonego trybu życia, a jej intensywność można stopniowo zwiększać wraz z wzrostem kondycji.

Osoby aktywne mogą od razu zdecydować się na wprowadzenie dosyć intensywnych treningów. Natomiast osoby, które prowadzą siedzący tryb życia powinny zacząć od regularnych spacerów czy wykonywania mało forsownych ćwiczeń w domu.

Jak dobrać dietę odchudzającą do własnych potrzeb?

Przed rozpoczęciem odchudzania powinno się skonsultować z lekarzem, który oceni stan zdrowia i sprawdzi, czy nie ma ewentualnych przeciwwskazań do stosowania diety.

Najkorzystniejsze jest stosowanie diety, która pomoże w nauce właściwych nawyków żywieniowych. Należy również zwrócić uwagę na to, aby zawierała ona w swoim programie lubiane dania i produkty, co pomoże w trzymaniu się zasad przez dłuższy czas.

Trzeba również pamiętać o tym, że w pewnych okresach życia zapotrzebowanie kaloryczne jest dosyć wysokie i nie powinno się ho ograniczać poprzez stosować diety odchudzającej. Takimi momentami na pewno jest okres dorastania, a także czas ciąży czy połogu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Instytutu zdrowia Sofra.

Czym jest dieta 2000 kcal?<< >>Jak leczyć owrzodzenia podudzi?

About the author : admin