Czym jest liposukcja i jakie są jej rodzaje?

Wśród popularnych zabiegów redukujących podskórną tkankę tłuszczową można wskazać liposukcję. Warto dowiedzieć się, czym dokładnie jest liposukcja, a także jakie są jej rodzaje.

Specyfika liposukcji

Liposukcja jest zabiegiem, który polega na odsysaniu tłuszczu z wybranych fragmentów ciała. Najlepiej sprawdza się on w partiach ciała, z których najciężej zredukować tkankę tłuszczową w naturalny sposób, czyli dzięki wykorzystaniu diety oraz ćwiczeń. Najczęściej wśród pacjentów przeprowadzana jest liposukcja brzucha, ale także ud oraz pośladków. Zabieg liposukcji prowadzi do trwałego usunięcia komórek tłuszczowych z organizmu człowieka, dlatego jest on tak efektywny. Nadmiar tkanki tłuszczowej nie jest korzystny dla zdrowia, dlatego powinno się unikać takiego stanu rzeczy.

Rodzaje liposukcji

W obecnych czasach liposukcja może być wykonywana z zastosowaniem dość zróżnicowanych metod. Wśród nich można wskazać następujące rodzaje lipolizy:
– liposukcja klasyczna, w której tkankę tłuszczową usuwa się w klasyczny sposób, czyli podczas zabiegu chirurgicznego,
– liposukcja kawitacyjna, podczas której do usuwania nadmiernej tkanki tłuszczowej wykorzystywane są ultradźwięki,
– liposukcja iniekcyjna, która polega na wstrzykiwaniu środków mających na celu rozpuszczanie złogów tłuszczowych,
– liposukcja laserowa, w której tkanka tłuszczowa niwelowana jest dzięki energii pochodzącej z promieniowania lasera.

Przebieg liposukcji

Przebieg liposukcji w dużej mierze zależy od rodzaju wykonywanego zabiegu. W obecnych czasach najchętniej wybierana jest liposukcja laserowa, która uznawana jest za mało inwazyjny zabieg. Zazwyczaj trwa on godzinę. Komórki tłuszczowe podgrzewane są światłem lasera, co sprawia, że są rozbijane. Pierwsze efekty widoczne są bezpośrednio po zabiegu, jednak na ostateczny efekt warto poczekać trzy miesiące. Z większą ilością informacji na temat liposukcji można zapoznać się na stronie internetowe, która znajduje się pod adresem: https://shar-pol.pl/zabieg/liposukcja/.

Lipotransfer - jakie miejsca można wypełnić własnym tłuszczem<< >>Dziurawiec - roślina, która poprawi ci humor i pomoże w zasypianiu

About the author : admin