Lipotransfer – jakie miejsca można wypełnić własnym tłuszczem
Zabieg Lipotranser – saywowclinic.pl cieszy się coraz większą popularnością wśród osób, które szukają skutecznego sposobu na zniwelowanie oznak starzenia się skóry. Lipotransfer to nic innego jak przeszczep własnego tłuszczu w miejsca, które wymagają wypełnienia lub wymodelowania. Które partie ciała można wypełnić własnym tłuszczem i jak wygląda cały proces?
Przeszczep własnego tłuszczu do piersi
Wielkość piersi uzależniona jest od ilości tkanki gruczołowej i tłuszczowej. O ile poziom tej pierwszej jest uwarunkowany genetycznie, o tyle tkanka tłuszczowa jest efektem przybierania na wadze. Z reguły przeszczep tłuszczu powinien dawać trwałe efekty, ale warto podkreślić, że przeszczepiona tkanka tłuszczowa ulega tym samym procesom co tkanka występująca naturalnie w danym obszarze.
Jeśli pacjentka planuje po przeprowadzonym zabiegu przejść na dietę redukcyjną, objętość przeszczepionej tkanki tłuszczowej może zmniejszyć swoją objętość. Może to oznaczać, że do osiągnięcia zadowalających efektów konieczne będzie przeprowadzenie serii zabiegów w określonych odstępach czasowych.
Modelowanie twarzy za pomocą własnego tłuszczu
Wraz z wiekiem skóra każdego z nas traci swoją objętość i elastyczność. Tkanka tłuszczowa, która zaczyna zanikać, powoduje wyostrzenie rysów twarzy i powstawanie zmarszczek. Zachodzące zmiany stają się najbardziej widoczne pod oczami oraz w okolicach policzków i ust.
Przeszczep własnej tkanki tłuszczowej w miejsce pojawiających się zmarszczek czy bruzd jest w stanie zniwelować oznaki starzenia się. Co więcej, własnego tłuszczu można użyć również w celu wypełnienia zapadniętych policzków lub uzupełnienia ubytków skóry będących wynikiem wypadku.
Jak wygląda zabieg przeszczepu własnego tłuszczu?
Lipotransfer, czyli przeszczep własnego tłuszczu, to zabieg, który przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Cały proces podzielony jest na trzy etapy. Pierwszym z nich jest pobranie własnego tłuszczu, czyli liposukcja. Zabieg liposukcji przeprowadza się zwykle w obrębie ud lub fałd brzusznych.
Drugim etapem jest oczyszczenie pobranego materiału z martwych komórek i nadmiaru płynów. W tym celu stosuje się specjalną wirówkę, która przygotowuje materiał do dalszego zabiegu. Ostatnim etapem jest przeszczep własnego tłuszczu w tkankę podskórną w wybrane przez pacjenta miejsce. Zabieg ten przeprowadza się przy użyciu bardzo cienkiej igły.