Wskazania i przeciwwskazania do laserowego zamykania naczynek

Zamykanie naczynek krwionośnych wiąże się z pewnymi wskazaniami oraz przeciwwskazaniami do zabiegu. Warto się z nimi zapoznać.

Wskazania do zamykania naczynek

Zamykanie naczynek katowice jest szczególnie wskazane w niektórych przypadkach. Przede wszystkim zabiegi tego rodzaju zalecane są u osób, które zmagają się z takimi problemami zdrowotnymi jak trądzik różowaty, rumień oraz występowaniem naczyniaków. Oprócz tego zabieg zamykania naczynek polecany jest wszystkim osobom, które mają rozszerzone naczynia krwionośne, a także wiotką skórę oraz występujące zmarszczki. Płytko osadzone i dobrze widoczne naczynka na twarzy także będą wskazaniem do wykonania tego zabiegu.

Przeciwwskazania do zamykania naczynek

W przypadku zabiegu zamykania naczynek występują także pewne przeciwwskazania, na które warto zwrócić uwagę podczas planowania tego rodzaju działań. Zamykanie naczynek Katowice nie jest zalecane przede wszystkim w sytuacji zmagania się z różnego rodzaju schorzeniami, które są związane z pracą tarczycy, a także funkcjonowaniem układu sercowo-naczyniowego. Nie powinno się wykonywać zamykania naczynek, jeśli występują choroby nowotworowe, cukrzyca oraz epilepsja. Przeciwwskazania obejmują także ciąże i karmienie piersią.

Zalecenia po zabiegu

Zabieg laserowego zamykania naczynek wiąże się także z wydaniem pewnych zaleceń po zabiegu, do których pacjent powinien się stosować. Wśród nich można wskazać przede wszystkim unikanie opalania się, a także stosowania kremów z najwyższymi filtrami w celu ochrony skóry. Nie zaleca się także korzystania z sauny oraz wykonywania intensywnych ćwiczeń fizycznych. Warto w regularny sposób nawilżać skórę przeznaczonymi do tego celu kosmetykami.

Powikłania po zabiegu

Po zabiegu laserowego zamykania naczynek mogą pojawiać się także pewne powikłania. Nie występują one zbyt często, jednak warto być ich świadomym. W wyniku zabiegu może pojawić się uszkodzenie ciągłości skóry, a także zasinienia skóry oraz zmiany jej pigmentu. Jednak powikłania tego rodzaju powinny ustąpić w sposób samoistny do około dwóch tygodni po wykonaniu zabiegu. Po zabiegu nie powinno się wykonywać peelingów oraz stosować kosmetyków, które zostały stworzone na bazie alkoholu.

Techniki masażu twarzy<< >>Lipotransfer - jakie miejsca można wypełnić własnym tłuszczem

About the author : admin