Techniki masażu twarzy

Jeśli w domu nie posiadacie żadnego gadżetu do wykonania masażu twarzy, nie znaczy to, że nie możecie się poczuć jak w spa nad morzem dla dwojga. Do przeprowadzenia prostego zabiegu wystarczą dłonie i kilka wskazówek. Zaplanowanie romantycznego wieczoru z domowym zabiegiem wykonanym przez partnera lub partnerkę może stać się początkiem ekscytującego weekendu.

Co potrzeba, żeby poczuć się, jak w spa nad ciepłym morzem we dwoje?

Aby zacząć weekendową kurację, wystarczą dłonie partnera i środek, który zapewni im poślizg, tak by nie uszkodzić naskórka. Oliwka kosmetyczna, albo krem natłuszczający o obojętnym odczynie nałożony na delikatną skórę twarzy ochroni przed przeciążeniem. Jeśli nie dysponujecie wymienionymi kosmetykami, a nie chcecie już wychodzić z domu na zakupy, wystarczy poszperać w lodówce. Na pewno znajdzie się odrobina oliwy z oliwek. Po ogrzaniu w dłoniach będzie w sam raz. Spa nad morzem dla dwojga czas zaczynać!

Jak przebiega masaż twarzy – krok po kroku

W domowym spa można się poczuć jak nad morzem z zabiegami dla dwojga. Krok pierwszy to masaż czoła.

Masaż wykonuje się wybranymi palcami obu dłoni. W niektórych źródłach ten styl masowania nazywa się masażem japońskim. Polega na przyłożeniu do czoła w środkowej części palca środkowego i sąsiadujących z nim. Oba zestawy palców powinny wykonywać powolne, ale zdecydowane ruchy ku skroniom.

Drugi krok to masaż okolic oczodołów.

Ruchy rozpoczyna się od okrężnych posunięć poczynając od zewnętrznych kącików oczu w kierunku nosa. Powrót należy wykonać półkolem w kierunku punktu wyjścia zgodnie z układem włosów brwi.

Łatwo poczuć, że masaż wykonany przez bliską osobę jest jak spa nad morzem dla dwojga.

Kolejny krok to masaż okolic ust.

Palce w zestawie z pierwszego kroku spoczywają na brodzie i podążają kolistym ruchem po obu stronach usta, aż spotkają się nad górną wargą. Tuż pod nosem.

Teraz kolej na policzki i brodę.

Palce prowadzi się podobnie jak w poprzednim punkcie, ale koniec ruchu następuje po zatoczeniu koła na policzku.

Masaż odpręża i ujędrnia skórę oraz mięśnie twarzy.

Na czym polega sterylizacja medyczna?<< >>Wskazania i przeciwwskazania do laserowego zamykania naczynek

About the author : admin