Na czym polega lifting twarzy?

W obecnych czasach różnorodne techniki rozwijają się w zawrotnym tempie. Postęp techniczny nie omija także medycyny estetycznej. Obecnie dostępnych jest coraz więcej zabiegów, których celem jest przywrócenie lub poprawa aparycji danego pacjenta. Jednym z najczęściej przeprowadzanych zabiegów jest lifting twarzy.

Cele faceliftu

Facelift to zabieg, który ma na celu przywrócenie pacjentom młodszego wyglądu. Po prawidłowo przeprowadzonym zabiegu, twarz pacjenta ulega prawdziwej metamorfozie, a jego samopoczucie jest bardzo dobre.

Młody wygląd jest obecnie bardzo szeroko pożądany. Mówi się, że osoby z dobrą aparycją mają w życiu po prostu łatwiej. Z tego względu ludzie, szczególnie kobiety, decydują się na zabiegi chirurgii estetycznej, takie jak lifting twarzy.

Jak wygląda zabieg?

Pomimo tego, iż face lifting jest zabiegiem bardzo popularnym, wciąż nie należy do prostych zadań. Zabieg ten musi być wykonywany ze szczególną precyzją. Podczas wykonywania zabiegu wykonuje się na twarzy wiele nacięć. Jeżeli, w którymś momencie chirurg popełni błąd, może mieć to nie najlepszy wpływ na efekt końcowy zabiegu liftingu twarzy.

Odpowiednio przeprowadzony zabieg chirurgii twarzy może dać fantastyczny efekt. Najczęściej na taki zabieg decydują się pacjentki w wieku 40-50 lat. W zależności od kondycji skóry na twarzy można stosować odpowiednio mniej skomplikowane zabiegi, który są nazywane mini-liftingami. Są to najczęściej zabiegi dotyczące usuwania zmarszczek czy poprawy skóry na policzkach.

Efekty face liftingu

Po wykonanym zabiegu pacjentki czują się dużo lepiej. Prawidłowo wykonany zabieg ma niezwykle pozytywny wpływ na samopoczucie pacjentki. Lifting twarzy sprawia, że pacjentki czują się jakby faktycznie ktoś im odjął kilka lat w metryce. To z kolei może mieć pozytywny wpływ na życie zawodowe oraz prywatne.

Istnieje jednak kilka zasad, których należy przestrzegać po przeprowadzeniu zabieg faceliftingu. Przede wszystkim należy chronić się przed wysokimi temperaturami i mocnym nasłonecznieniem przez okres 6 miesięcy. W tym czasie należy również zrezygnować z solarium. Z tego względu warto pomyśleć nad zabiegiem po wakacjach. Niestety, po zabiegu nie wolno pacjentkom wykonywać nawet prostych czynności gdzie występuje jakikolwiek rodzaj wysiłku fizycznego przez 3 tygodnie, a z siłownią czy fitnessem należy rozstać się na 6 tygodni.

Zabieg liftingu twarzy może mieć bardzo pozytywny wpływ na samopoczucie pacjentek. Należy jednak przed podjęciem decyzji o zabiegu, skonsultować się z lekarzem prowadzącym, aby omówić z nim wszelkie szczegóły i to jak się przygotować do zabiegu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z kliniki Dermoklinika

Menu w diecie pudełkowej, czyli co nam daje catering dietetyczny<< >>Salon masażu - dodatkowa usługa w salonach kosmetycznych

About the author : admin