Jak wybrać stół do masażu?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że obecnie wybór stołu jest znacznie prostszym zadaniem, niż mogłoby się wydawać. Wystarczy przed podjęciem ostatecznej decyzji uwzględnić najbardziej istotne aspekty. Czym dokładnie powinny cechować się dobre stoły do masażu?

Należy zadbać o komfort pacjenta

Jak wiadomo do gabinetów trafiają pacjenci o różnych gabarytach. Masażysta powinien zatem wziąć pod uwagę wygodę zarówno wyższych, jak i cięższych pacjentów. Godny uwagi jest fakt, że optymalna długość leżyska powinna wynosić od 180 co 210 cm.

Bardzo duże znaczenie będą miały także właściwości pianki tapicerskiej. Zdecydowanie najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie stół z gęstą gąbką o grubości oscylującej od 40 do 50 cm. Należy mieć świadomość, że takie parametry stołu zagwarantują komfortowe warunki terapii.

Rekomendowane jest zwrócenie uwagi na najdrobniejsze detale

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że omawiane stoły do masażu są centralnym punktem każdego gabinetu. Warto zatem zadbać, by wspomniane produkty odznaczały się bardzo wysokimi walorami estetycznymi. Zalecane jest przy wyborze minimalistycznej i prostej konstrukcji postawić na tapicerkę, która będzie odpowiednio dopasowana kolorystycznie do wystroju wnętrza.

Dzięki temu możliwe będzie stworzenie niezwykle harmonijnej i nowoczesnej przestrzeni, która zarówno podniesie prestiż gabinetu, jak i zdecydowanie poprawi doznania pacjenta. Nie można pod żadnym pozorem bać się szukać designerskich modeli. Mogą one bowiem sprawić, że dany gabinet będzie wyróżniał się na tle konkurencji.

Dobór stołu do masażu ze względu na wykonywane zabiegi

Należy mieć świadomość, że techniki, które będzie stosował masażysta w trakcie pracy z pacjentami będą miały ogromny wpływ na wybór modelu. Osobom wykonującym terapie manualne zalecane jest skupienie się przede wszystkim na stołach cechujących się stabilną konstrukcją.

Oczywiście liczba sekcji powinna być odpowiednio dopasowana do potrzeb masażysty. Z kolei w przypadku terapii manualnych czy bardziej skomplikowanych zabiegów zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będą modele posiadające 7 sekcji. Dzięki temu możliwe będzie ustawienie stołu nie tylko w pozycji Pivota, ale również fotela.

Stoły do masażu dostępne są w ofercie beautysystem.pl.

Precyzyjny obraz narządów i naczyń krwionośnych<< >>Co warto wiedzieć o laseroterapii?

About the author : admin