Zalety i wady diety bez węglowodanów

Świat oszalał na punkcie szczupłej sylwetki. Z drugiej strony nigdy nie było aż tak wielu ludzi otyłych. Otyłość i nadwaga, poza względami estetycznymi, jest bardzo niebezpieczna, ponieważ może prowadzić do wielu poważnych chorób, jak np. cukrzyca, nadciśnienie.
W walce z nadmiernymi kilogramami pomóc może dieta bez węglowodanów.

Co można jeść w diecie bez węglowodanów?

Diety niskowęglowodanowe skupiają się się na zredukowaniu do minimum produktów pochodzenia zbożowego, ryżu, makaronów czy kaszy. Zrezygnować trzeba z warzyw, które zawierają skrobię, tak więc roślin strączkowych i ziemniaków. a przede wszystkim odstawić należy wszystkie fastfoody, alkohol, słodycze i przekąski, lody, chipsy i tym podobne rzeczy.

Trzeba skupić się na tym, żeby dostarczyć organizmowi jak najwięcej białka. Spożywać można mięso, tłusty nabiał, ryby, orzechy, awokado, orzechy i oleje dobrej jakości. Zaleca się jedzenie pestek dyni, słonecznika, płatków, albo wiórków kokosowych.Przez cały czas należy nawadniać organizm wodą mineralną gazowaną lub niegazowaną, można także pić niesłodzoną kawę ze śmietanką.Owoce wskazane w tej diecie to borówki, maliny, truskawki i jagody, a warzywa to pomidory, ogórki, brokuły, sałata, szpinak i szparagi.

Efekty jakie daje dieta bez węglowodanów

Taki sposób żywienia to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto chce w szybkim tempie zgubić kilka kilogramów, np. przed imprezą. Trzeba jednak pamiętać, że pierwsze stracone kilogramy to przede wszystkim woda, z którą wypłukują się z organizmu witaminy i minerały, a także inne pierwiastki odpowiedzialne za prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Dobrze jest zatem wspomóc się suplementacją i nie kontynuować diety przez dłuższy okres czasu.

Rodzaje diet niskowęglowodanowych

Dieta bez węglowodanów ma trzy odmiany. Pierwsza z nich to dieta umiarkowana, druga to dieta niskowęglowodanowa i trzecia najbardziej restrykcyjna to dieta ketogeniczna, gdzie organizm wskutek braku węgli, pobiera energię bezpośrednio z tkanek tłuszczowych.

Gdzie można stosować dezynfekcję światłem?<< >>Jak robić zakupy w second handzie, by być zadowolonym?

About the author : admin