Gdzie można stosować dezynfekcję światłem?

Dezynfekcja światłem należy do najskuteczniejszych metod walki z zarazkami. Stąd też duża jej popularność. Taka dezynfekcja jest dość szybka, a przy tym nie wymaga włożenia w jej przeprowadzenie wielkiego wysiłku. Gdzie można ją stosować? W jakich pomieszczeniach najlepiej zdaje egzamin?

Gabinety lekarskie

Dezynfekcja światłem uv początkowo była stosowana wyłącznie w salach szpitalnych i w gabinetach lekarskich. Tam właśnie tam istnieje ogromne ryzyko zarażenia się na skutek kontaktu z drobnoustrojami chorobotwórczymi. Nie można więc dziwić się, że wiele osób w dobie pandemii boi się odwiedzać gabinety lekarskie. Warto jednak wiedzieć, że dezynfekcja światłem przy pomocy takich urządzeń, jak Sterylis jest skuteczna i zdecydowanie zwiększa bezpieczeństwo przebywania w zdezynfekowanym gabinecie.

W biurze

W biurach zwykle pracuje wiele osób. Oprócz pracowników, w biurach pojawiają się też kurierzy, dostawcy, kontrahenci i wiele innych osób. Wiele osób w ciągłym ruchu to całkiem duże zagrożenie biologiczne. W związku z tym biura także powinny być regularnie dezynfekowane. Najlepiej jeżeli dezynfekcja jest przeprowadzana codziennie, jako etap sprzątania. Dzięki temu każdego dnia pracownicy mogą czuć się bezpiecznie przy własnych biurkach. Dezynfekcja światłem UV może nawet zmniejszyć częstotliwość zachorowań pracowników. Jeśli pomieszczenia są zdezynfekowane, to trudniej jest złapać w nich grypę lub przeziębienie (nie wspominając już o dużo groźniejszych chorobach). Ostatecznie zmniejszy to ilość zwolnień chorobowych.

W szkole i na uczelniach

Wszędzie tam, gdzie ludzie się uczą, jest spory tłok. Do szkoły i na uczelnię uczęszczają każdego dnia setki uczniów. Oprócz tego w placówkach są nauczyciele i inni pracownicy. Niejednokrotnie w ciągu dnia pojawiają się też osoby z zewnątrz np. rodzice po odbiór dzieci lub dostawcy. W związku z tym w szkołach mogą rozwijać się groźne drobnoustroje. Dobrze jest więc wykorzystać nowoczesne rozwiązania, by z nimi walczyć. Sterylis i inne urządzenia przeznaczone do dezynfekcji światłem mogą zwiększyć bezpieczeństwo każdej sali. Z pewnością rodzice będą też czuli się bezpieczniej, wiedząc, że ich dzieci przebywają w często dezynfekowanych pomieszczeniach.

Kompresjoterapia - małoinwazyjna metoda walki z chorobami żył<< >>Zalety i wady diety bez węglowodanów

About the author : admin